Yeni Kurulan Sistemi İçin Yardım

master462

Üye
Herkese merhaba aranıza yeni katıldım. Binamıza 2mp lik 16 adet kamera sistemi kurdurdum. Kayıt cihazı haikon. 2 tane kameranın görüntüsü kendiliğinden düşük çözünürlüklü olup sağ taraflarından kesik görünmeye başladı. Kurulum henüz yapılalı 2 gün oldu. Kameralar AHD modunda olup olmadığı kurulum esnasında kontrol edildi.

Master bey 16 kamerayı kuran vatandaş hepsini kurup sana teslim etmedimi? 2 gün oldu diyorsun her işin bir garantisi var. Bu ne tarhana bu ne çorbasımı ne.

Bu arada en uzak kamera 40 metre anca gelir. Bu durum şundanmış; kayıt cihazı modları seçerken karışıklık oluyormuş mesafeden dolayı onun için kameralerı tvi moduna alacağım düzelecek dedi. Normalde AHD olması gerekiyor. Farklı bir modda çalıştırıldığı zaman görüntü ve kayıtta sorun yaşarmıyım ona emin olamıyorum. Veya AHD modunun mesafe ile bir alakası varmı? Kablo 2+1
Bu arada AHD Modunda sorun çıkarıyor diye TVI Moduna alındı kameralar. Bunun Bana etkisi nasıl olur?

Son düzenleme:
Görüntülerin kalitesi sizi tatmin ediyorsa sorun yok demektir.

Demek istediğim şu herhangi bir şekilde kayıtta veya canlı görüntüde kayıp yaşatırmı? Sonuçta dvr 1080p kameralar 2MP olsun diye ekstradan para ödedim

Evet hocam dvr ve kameraya fazladan para vermiş olursunuz? Netlik olarak bir kaybınız olacaktır. En ince 2+1 kablo ile 100m, hadi onu geçtim 70m rahat taşır ahd gibi modların bununla alakası yoktur. O sağ tarafından kesik görünme olayı kameranın tvi,ahd,cvbs gibi modlara tam olarak geçememesinden yapabilir, bu sorun genellikle adaptörü söküp takınca düzeliyor. Veya düşük bir ihtimal görüntünün pal ntsc moduylada ilgili olabilir.

Peki haikon harın tvi ile çalıştığı doğrumu otomatik olarak

Haikonlara, haikonlardan farklı kamera taktığında olur genelde bu sorun onunda çözümü kayıt cihazı ayarlarında 1080p lite modu mevcut onu açtığınızda düzelmiş olması gerekir

köşenin yarım olması ve siyah beyaz göstermesi kamera ile kayıt cihazının ahd/tvi/cvi modlarının birbirinden farklı olmasından kaynaklıdır. kamerayı yada cihazı aynı moda alman gerekir.Genelde kayıt cihazlarının xmeye tabanlı olanlar için söylüyorum kanal numaralarının yanında simgeler olur hdd ses gibi orda ya modu gösterir yada otomatikte olduğunun işaretini gösterir simgenin üzerine çift tıklayarak modu değiştirebilirisiniz
köşenin yarım olması ve siyah beyaz göstermesi kamera ile kayıt cihazının ahd/tvi/cvi modlarının birbirinden farklı olmasından kaynaklıdır. kamerayı yada cihazı aynı moda alman gerekir.Genelde kayıt cihazlarının xmeye tabanlı olanlar için söylüyorum kanal numaralarının yanında simgeler olur hdd ses gibi orda ya modu gösterir yada otomatikte olduğunun işaretini gösterir simgenin üzerine çift tıklayarak modu değiştirebilirisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,121
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri