Yeni Cnc Tasarımı(AduKet)

çalışma alanı x1000 y750 y16 çok aşırı büyük degil aslında ama . Tahmini ray arabaya ne kadar gider sence ?

çizimine göre değişir ki o
köprü tasarımına göre bile değişir.

sen bence benim tasarıma benzer bişey tasarla
ben de zaten max maliye göre yaptım

hatta sana tavsiyem içi çelik örülü kayışlı sistem ile vidalı mili döndürürsen daha güzel olur
çünkü türkiyedeki tornacılar maalesef kaplini bile ekseninde tornalayamıyor.
hatta mümkünse biraz para verip cnc torna da makineye tornalat milleri falan

Tokatta cnc torna bulmam pek mümkün değil ama tasarımı biraz küçültüp ray arabaya göre tasarlayıp maliyeti bi çıkarıyım bakalım. Senin tasarımda 2 step motor kullandığın için biraz ters düşüyor aslında çok iyi fakat 4. eksende divizörde kullanmak istiyordum ben. senin mekanik aksam için toplam maliyetin ne oldu acaba ?

valla tam hatırlamıyorum ama iyi para harcadım ben de

cnc tornadan kaçma neyse para biriktir adamlara teknik çizim ile ver tornalat istanbulda polymak diye bir şirket var orayla görüş derim

Makinanin z ve x ekseni ray ve arabali yaparsin y ekseni alt destekli yaparsin simdilik sonra ufak degisikliklerle raya gecersin ama kullanacagin makina ise bir kere tasarla bir kere ugras derim. Alt destekli falan bosa zaman kaybi olur...

@asenyurt senin ki gibi birşey de olabilir böyle bir model kafamda oluşmuştu. Ripper tasarımını nereden bulabilirim incelemek için. Sonra kendime göre düzenlemeler ile birşeyler çıkarabilirim. Tamam rayda karar kıldım. Para biriktirecegim
Makinanin z ve x ekseni ray ve arabali yaparsin y ekseni alt destekli yaparsin simdilik sonra ufak degisikliklerle raya gecersin ama kullanacagin makina ise bir kere tasarla bir kere ugras derim. Alt destekli falan bosa zaman kaybi olur...
Abi sen nasıl bir tasarım önerirsin peki ?

Daha 2 sayfa olmadan 3-5 vazcaydın.
Kavakla yüzmenin ilişkisi böyle bir şey işte.
Acele etme iyice araştır youtube dolu .
Ne iş yapacaksan ona uygun şekillendir.
Motorları sürücüleri rayları zaten standart iş .
Ebatları yapacağın işe uygun olsun.
Laserin yapacağını plasmada yapar - sigma yerine kaynak profil .. gibi .. , paracıklarını daha akıllı kullan.
İyice araştır kendin tasarla , kopya çeken başkalarının hatalarına razı olur.
Ne bildin ne düşündü de öyle yaptı ? belki parası yoktu belki aklı .

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri