Yemek yapmak?

paskomya

Profesyonel Üye
bu akşam ne yiyelim?
değerli arkadaşlarım, 422 bin kusur üyemiz var kayıtlı, bunların 60'ı tek soru sorup giden dersek, 100 kusur bin kalır, aşağı yukarı 100 ile 250 üyemiz sürekli sitemizi takip eder. şimdi bir de bunların % 75' i evli veya evinde ailesi ile yaşıyor desek şöyle böyle 25- 30 üyemiz bekar kendi başına yaşıyor kendi yemeğini yapıyor diyebiliriz herhalde; hepimizin ortak derdi bu akşam yada bu gün ne yiyelim değil mi? kendisi yemek yapanlar yalnız yaşayanlar, yaptıkları yemekleri paylaşsalar, ilginç ve güzel tarifleri verseler nasıl olur sizce? örneğin bu akşam ben terbiyeli tavuk suyuna çorba ve kıymalı kuru patlıcan dolması pişirip yedim. yarın akşam için ise ne pişireyim acaba derken aklıma sucuklu kuru fasulye ve tavuk suyuna bulgur pilavı. siz ne dersiniz konu güncel kalır mı?

Mantı severim. Her gün olsa yerim gene.

Oo eline sağlık abi çıta yüksek. Bende yemek yapmaktan hoşlanırım. Beğenerek yaparım.

O zaman sana Muğla'da ünlü bir yemek ekşili tavuk yapmanı öneririm. Bende güzel yaparım biraz uğraştırıcı olsa da seve seve zaman ayırıyorum.

Saygılar.
eksili-tavuk.jpg

afiyetler olsun ellerine sağlık çok güzel ve nefis görünüyor
hazır açılıp içi doldurulmuş mantılar var marketlerde kilosu 20 - 20 tl civarında.
kendim yapmazsam hoşuma gitmiyor hazır şeyleri içinde gerçekten ne var bilmiyorum ki.

şantiyelerde çalıştığım dönemde arkadaşım İbrahimle kalıyordum, dedim "yarın kuru fasulye yiyeceğiz" ,
" yapamazsın" dedi.
" sen beni daha tanımamışsın, ben varya kendi çapımda yemek uzmanıyım... "
kitapta yazılan her şeyi ezberlemiştim, akşamdan koydum kuruları tencereye, bastın suyu... sabah kalktım mutfak filan her yer fasulye...
kitapta şişeceği yazılmamıştı, yada ben atlamıştım.
kablo deposunda iki ördek besliyorduk, çaktırmadan tencerenin 4/3 onlara verdim dakikalar içinde tükettiler.
kalanına kararınca tuz, biber, salça filan ne bulduysam katmıştım...
.....
ibrahim tadına baktı yemedi, bende çok fazla yiyememiştim ama ördeklerimiz beni yine taktir etmişti.
mecburen yine menemen yemiştik. buda kötü bir anım.

şantiyelerde çalıştığım dönemde arkadaşım İbrahimle kalıyordum, dedim "yarın kuru fasulye yiyeceğiz" ,
" yapamazsın" dedi.
" sen beni daha tanımamışsın, ben varya kendi çapımda yemek uzmanıyım... "
kitapta yazılan her şeyi ezberlemiştim, akşamdan koydum kuruları tencereye, bastın suyu... sabah kalktım mutfak filan her yer fasulye...
kitapta şişeceği yazılmamıştı, yada ben atlamıştım.
kablo deposunda iki ördek besliyorduk, çaktırmadan tencerenin 4/3 onlara verdim dakikalar içinde tükettiler.
kalanına kararınca tuz, biber, salça filan ne bulduysam katmıştım...
.....
ibrahim tadına baktı yemedi, bende çok fazla yiyememiştim ama ördeklerimiz beni yine taktir etmişti.
mecburen yine menemen yemiştik. buda kötü bir anım.
çok güzeldi, ilk yemeğimi sanırım orta ikiye (10 yaşındaydım) giderken kıymalı ıspanak pişirmiştim, ıspanakları güzel yıkayamadığım (daha doğrusu yıkanması gerektiğini bilmediğim) için dökmüştük, rahmetli babamdan yediğim fırça da cabasıydı.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri