Yemek ısıtıcı termostat bağlantısı

Tolgayusuf

Üye
Yemek ısıtıcı termostat bağlantısı ni nasıl yapabilirim şuan düz bağladım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Termostatı elektrik devresine seri bağlayacaksınız.

Kardeşim ben elektrik ci değilim bulunduğum yerde Bir elektcinin gelmesi haftalari alır bunu bizim yapmamız lazım

Verdiğiniz bilgi çok zayifti.

Rezistansın cihazın ve termostatın birer resmini eklerseniz şuraya şu şekilde takın diye öneride bulunabiliriz. Birde normalde termostat varmış ve siz düz bağlamışsınız. Yenisi gelen termostat aynısı ise zaten farklı birşey yapmayacaksınız eskisini söktüğünüz yere takacaksınız.

Sorun farklı bir modelde termostat geldi de uçlarını mı bilemediniz?

resim ekle resistansın göründüğü...
resmi tam ekle dosya ekle ile seç tam resme tıkla.

daha çok detay gözüksün teli dik tutma yatay tut ve resmi tam boy ekle pul gibi koyma...

Resme gore asagi kisimda kalan orta bolumdeki uca elektrik verilecek daha sonrasinda termostat ayarini yukseltip kontrol kalemi ile elektirigin yukarda bosta kalan uclardan hagisine gittigini bulun termostatin isi ayarini dusurun az evel elektirigin geldigi uca tekrar bakin elektrik yok ise o kisma da restansa giden elektrik kablosunu baglayin oteki uc bosta kalabilir uzman olmadiniz ici tum sorumluluk size ayittir yeteri ce aciklayabildim umarim

Resme gore asagi kisimda kalan orta bolumdeki uca elektrik verilecek daha sonrasinda termostat ayarini yukseltip kontrol kalemi ile elektirigin yukarda bosta kalan uclardan hagisine gittigini bulun termostatin isi ayarini dusurun az evel elektirigin geldigi uca tekrar bakin elektrik yok ise o kisma da restansa giden elektrik kablosunu baglayin oteki uc bosta kalabilir uzman olmadiniz ici tum sorumluluk size ayittir yeteri ce aciklayabildim umarim
Bir uc boşta kalıyor evet ama termostat lambasına bağlantı şeklini soylemediniz

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri