Yapacağım evin maketi.

İyi dileklerde bulunan arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum, sağolun.

Sayın malikenes, videonun sonunda rüzgar türbini olduğunu göreceksiniz. İnşaatı bitirip, iskan alması bir kaç sene sürebilir. İskan almadan elektrik verilemeyeceği için rüzgar türbini ve güneş panelleriyle elektriğimi üreteceğim. İlçenin girişinde, merkeze 1,7 km uzaklıkta bulunuyor. En yakın ev 100 mt. uzağımda. Resmi makamların böyle bir çalışma için engel çıkaracağını sanmıyorum. Devlet teşvik ederken sorun çıkarmazlar. Hatta memlekette projeyi çizen mühendis bir kaç kişiye yapacağım ev hakkında ve yaptığım çalışmalar hakkında bahsetmiş, herkes merakla sonucu bekliyormuş.

Bir Çanakkale, Balıkesir civarında olduğu gibi çok rüzgar olmasa da benim için yeterli rüzgar var. Giresun ili Şebinkarahisar ilçesinde yapılacak. Rakım 1300 mt.

sn.Şef 'im ailecek huzurlu ,sağlıklı ve mutlu bir şekilde oturmak nasip etsin .

Allah yar ve yardımcın olsun, sıkıntısızca tamamlamayı, saglıkla oturmayı nasip etsin.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Benim de hayalim sessiz sakin bir köy evi..hayırlı olsun.

Sy. Şefim Allah güle güle oturtmak nasip etsin çok bilgim olmamakla beraber rüzgar türbinlerinin gürültü yaptığını duymuştum bu rahatsız etmez mi acaba?

Şefim güle güle otur. benim de bir hayalim var ama...
bakalım kısmet...

Sy. Şefim Allah güle güle oturtmak nasip etsin çok bilgim olmamakla beraber rüzgar türbinlerinin gürültü yaptığını duymuştum bu rahatsız etmez mi acaba?

Çok teşekkürler sayın yakupahmet, sağolun. Rüzgar türbinleri büyük MW cinsinden olanların kanat sesleri fazla uğultu yapar. Böyle küçük çaplı türbinlerde fazla olmaz. Bir de nüveli tip alternatörler biraz uğultu yapar. Ve çatıya konulursa hissedilir. Benim yapacağım alternatör flanş tipi olacak ve bahçede direk üstünde olacak.
Makette görülen küçük bir dc motor olduğu için onun sesi duyuluyor.

Hayırlı uğurlu olsun şimdiden.Allah herkese böyle bir ev nasip etsin.İnsan baktıkça imreniyor doğrusu.

şefim allah tamamını bıtırmek nasıp etsın bitince atölyene çaya davetını beklıcez:) hayırlı olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri