Yanlış kod numaralı step motor geldi

paralel bağlantı şeklinde bağlıyacakınız unipolar için

unipolar bağlantıda sürüş şeklinize göre orta uçlar ya + yada - bağlamak zorundasınız. diyelimki orta uçları + bağladınız diğer uçlarıda doğru sıra ile - çekmeniz gerekiyor.
bağlantı ile ilgili sorunum yok zaten diğer motorlarım sorunsuz çalışıyor sadece bu motoru kaç volt ile süreceğimden emin olamadım.

aşağıdaki bağlantı şekillerine bakabilirsiniz.
uniPolar-vs-bipolar2.jpg

Motorun data sheet ekte. Nasıl bağlanacağı belirtilmiş. Ben bu motorları kullanmadım data sheet te ne yazıyorsa onu söyledim size

Ekli dosyalar

• 57BHH82-300E-21BE___57BYGHR405__ENG_.pdf
    73.1 KB · Görüntüleme: 22
sizin ekte gönderdiğiniz şemayı ben önceki mesajlarda eklemiştim zaten benim eklediğim şemanın aynısını vermişsiniz. dikat ederseniz A ve B yani orta uçlar + ya bağlanmış bende bu şekilde yaptım ama yineliyorum bağlantı sorunu yok.

5 Volta düşürünce sorunsuz çalıştı

Son düzenleme:
Piyasada satılan sürücüler akımı sınırlayarak çalıştığı için, eğer motorunuz 3.6V ve 2.4mH indüktans değerlerine sahipse, motorun ısınma sınırı olan 32 x karekök(2.4)= 50V ile besleyebilirdiniz (<3.6x20=72V), "önceki sayfadan". Sizin devrenizde akım sınırlama var mı bilmiyorum.

Eğer voltajı ve akımı düşük tutarsanız hızdan ve torkdan kaybedersiniz (sürücünün sınırlarını da aşmadan).
Videyo görüntüsü net değil, güç kaynağınız 12V mu?

Son düzenleme:
devremde akım sınırlama yok. güç kaynağı 5 volt.

evet . aslında motorları bipolar sürsem 12volt ile besleyebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,406
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri