yangın ihbar sistemiyle ilgili tavsiye bekliyorum

metehan

Üye
merhaba arkadaşlar kolay gelsin
siz arkadaşlarımdan bir isteğim olacak
yedi katlı bir mağazanın yangın sistemini yapmaktayım 25 adet dedektör 6 buton ve 3 adette sirenim var
bu verilere dayanarak nasıl bir sistem yapmalıyım konvansiyonelmi yoksa adreslimi adresliler biraz pahallı diyebiliyorum konvalsiyonel daha uygun olur diye düşünüyorum katlar 100 metrekare
nasıl bir panel ve hangi marka tavsiye edersiniz.

şimdiden ilgilenen arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Merhaba , Maliyet acısından bana göre de Konvansiyonel takman daha uygun olur. Kolay gelsin.

salim usta nasıl bir panel kullanmalıyım tavsiyen ne olurdu
teşekkür ederim.

salim usta nasıl bir panel kullanmalıyım tavsiyen ne olurdu
teşekkür ederim.

Merhaba sayın Metehan ,
Son zamanda yurdumuzda da fazlasıyla yerli üretim konvansiyonel yangın panelleri oldukça fazla . Aynı hırsız alarm ve diğer sistemleri gibi sıkıntısız kafa ağrıtmayacak sistemler kurulması yeğlenir. Ama iş maliyet açısına bakıldığında bunda da ucuz olsun sistem çalışsın gerisi önemli değil denir ama , öyle olmaz. sıkıntı sıkıntıyı getirir. Mutlaka kontrol panelinin önemi büyüktür ancak , iyi bir kablolama alt yapısı ve dedektör montajı gerektirir. Maviguard MP-8 panelini bir incele istersen eğer uygun gelir ise takmanı tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Merhaba sayın Metehan ,
Son zamanda yurdumuzda da fazlasıyla yerli üretim konvansiyonel yangın panelleri oldukça fazla . Aynı hırsız alarm ve diğer sistemleri gibi sıkıntısız kafa ağrıtmayacak sistemler kurulması yeğlenir. Ama iş maliyet açısına bakıldığında bunda da ucuz olsun sistem çalışsın gerisi önemli değil denir ama , öyle olmaz. sıkıntı sıkıntıyı getirir. Mutlaka kontrol panelinin önemi büyüktür ancak , iyi bir kablolama alt yapısı ve dedektör montajı gerektirir. Maviguard MP-8 panelini bir incele istersen eğer uygun gelir ise takmanı tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

Bende size katiliyorum alarmcisalim ..Mavigardin MP - 8 olur bu is icim ama 25 duman dedektoru cok az o metre kareleri icin daha fazlasi olmasi lazim

Bende size katiliyorum alarmcisalim ..Mavigardin MP - 8 olur bu is icim ama 25 duman dedektoru cok az o metre kareleri icin daha fazlasi olmasi lazim

Hayırlı akşamlar Perandor ,

İşin aslına bakarsan yangın sistemi yok dememek için sistem kurmamak lazım ,Yangın işinin önemini gerekirse son kullanıcıya iyiden iyiye bir kere daha anlatmak lazım hatta bu konuda dedektörlerin çalışma prensiplerini anlatmakta yarar var . Yakın zamanda bir mağaza da içinde bulunduğum bir sohbette , duman dedektörlerinin de hareket dedektörleri gibi algılama yaptığı kurulum teknisyeninin tarafından kendisine bilgi olarak verildiği söylediler , onun için bu kadar az duman dedektörü takıldığını belirttiler .Kendisine yanlış bir anlama olduğunu söylesem de teknisyenin o şekilde bir bilgiyi vermiş olabileceğine ihtimal vermiyorum desem de uzun süren bir bilgi paylaşımından sonra ancak ikna edebildim . Zaten yangın sistemi kurulumu sırasında oraya gerek yok buradaki yeter mantığı var ya işte o işin en acı tarafıdır. Tabi sayın Metehan arkadaşımızın kuracağı yer ile ilgili pek bir bilgiye sahip olmadığımızı varsayarak yeter diye kabul ettik ancak tavan yüksekliği ve kiriş durumlarını bilebilsek olayı daha iyi analiz edebilirdik. Ancak normal şartlarda 20-25 m2 de bir duman dedektörü yeterli sayılır durumdadır . Tabi ki bunu artırmak mümkündür ..

Saygılarımla..

merhaba sayın ustalarım
dedektör sayısını bende fazla tuttum en düşük 4 en yüksek 20 metrekare de bir tane dedektör
mahalde bölümlerde herhangi bir kiriş yok mahal yüksekliği 3 metre

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri