Yaşlıuzman (Hakan Ustamız) nerede?

sayın ÖĞRETMEN27 konuyu uzatmaya gerek yok anlaşıldıkı ne ben anlatabilmişim ne sen anlamışsın uzatmaya gerek yok ALLAH işini rast getirsin

sayın ÖĞRETMEN27 konuyu uzatmaya gerek yok anlaşıldıkı ne ben anlatabilmişim ne sen anlamışsın uzatmaya gerek yok ALLAH işini rast getirsin

Yapmış olduğunuz bu ufak tartışma, 2007'den beridir farklı zaman aralıklarında neden bir çok rumuz alıp siteye girdiğimi açıklamamda harika bir örnek oldu.
Sn.Öğretmen27'de Sn. nacak_68'de kontrolkalemi sitesinde gözlemlediğim sakin,yapıcı mesajlar yazan,efendi,nazik,anlayışlı olarak tabir edebileceğim şahsiyetlerdir. Sn nacak_68 benim gibi asabi biri olsada yazdıklarına dikkat eden buna özen gösteren bir üyedir. Bir yanda Sn. öğretmenim bir yanda Sn. teknisyenim böylesine basit bir mevzu için bile tartışıyorlarsa demeyeyim de ortamı gerebiliyorlarsa varın gerisini siz düşünün !

Önce biraz kendimden bahsedeyim;
Ben 1974 doğumluyum,1988 yılında 13-14 yaşlarında meslek lisesi elektrik bölümüne girdim, 1992'de Teknik liseden mezun oldum, 1993'de Kocaeli ünv. Elk.Müh. başladım 1997'de mezun oldum, 17 Yıldır da Mühendis olarak çalışmaktayım. Babam Emekli Meslek lisesi Elektrik bölümü öğretmenidir. Bu kadar Elektriğin içinde yaşamış bir teknik eleman olsam da her zaman mesleki bilgi açısından bilmediklerimin bildiklerimden katbekat fazla olduğu bilincinde olan biriyimdir.

Mesleki forumlarda yaşadıklarım;
Ben ilk rumuzumu Teknikadam_41 olarak 2007 başında aldım. Geçen 7 sene içinde bir çok elektrik sitesinde yöneticilik, moderatörlük, özel üye v.s. olarak paylaşımlarda bulundum bir çok güzel insanla bazende psikopatlarla karşılaştım. Kimilerine küstüm, kimileri ile sert tartışmalara girdim,kırıcı oldum. Kimileriyle telefonda görüştüm,kimileriyle güzel arkadaşlıklarımız oldu...

Yedi yıllık forum tecrübelerimden edindiklerim;
Forumlarda farklı Eğitim ve öğrenim seviyelerinden, farklı kişilikte, farklı ruh halinde, farklı aile terbiyeleri almış üyeler bulunmakta. Kimi birşeylere yada birilerine kızıp, birilerine sataşarak deşarj olmak için, kimi Egosunu tatmin etmek için birilerini hedef alarak üstünlük sağlamak için, kimi... bu yazımın sonu gelmez uzar gider...
İşte bu kadar farklı bir mozaik içinde, sinirilenip ters cevaplar vermeden, kabalaşmadan, kırmadan-dökmeden sakin bir şekilde rumuzunuza kişiliğinize yaraşır şekilde tavırlar sergilemek zaman zaman imkansız hale gelir. Sizin mesleki bilgi birikiminizi ve tecrübenizi hiçe saymaya çalışan saygısız kendini bilmez, meslekten, saygıdan uzak insanlar sizi raydan rahatlıkla çıkarabiliyor. Bu insanın yaşı ve kişiliğine bağlı bir durum hele hele benim gibi asabi bir insansanız yaptığınız seviyesiz mesajlaşmalarla diğer üyeler tarafından yukarıda bahsettiğim kötü şahsiyetlerle aynı kefeye konulup damgalanmanız kaçınılmaz olur. Bu ve benzer sıkıntılardan dolayı bir rumuzumdan vazgeçip başka bir rumuz alarak siteye girme zorunluluğunu kendimde hissettim.

Diyeceksiniz ki şimdi bunları nasıl oluyorda rahatlıkla anlatabiliyorsunuz. İnsan tecrübe yaşadıkça olgunlaşıyor eskiden yaptığım hatalara şimdi gülüyorum. Olaylara daha geniş perspektiften bakıyorum, daha sakinim.

Dinende İnsanende durum değişmez;
Her insan hata yapabilir, önemli olan hataların farkına varıp insanın kendisini düzeltebilmesidir. Sürekli yanlış yapanlar ve Günahlarında ısrarcı olanlar her zaman kayıptadırlar.

sayın YaşlıUzman üşenmeden anlattığın için teşekkürler
ben izmit doğumlu bir angaralıyım
1993 Körfez EML mezunuyum
şu son 2 seneye kadar fazlasıyla asabiydim faydasını hiç görmedim şimdi biraz daha iyiyim
benim CV me bakanlar ya işten anlamıyor yada geçimsiz asabi bir insan diyorlar....
hatta bazen iş görüşmesi yaptığım şahısla kavga edecek hale geliyorum bana göre haklıyım başkalarına göre akılsız ama asla YALAKA değil
özel mesaj atmak istedim heralde özel mesaj kabul etmiyorsun.
birde nick değiştirdiğiniz zaman özelden mesaj atsanızda haberimiz olsa
Saygılar

Sayın Nacak_68 benim sizinle bir sorunum yok. Sadace Hakan Abimizin mesajına latife olsun diye mesaj yazdım. Siz de benim mesajımdan sonra böyle bir şey yazdıgınız için size yönelik öyle bir mesaj yazdım.
Ayrıca bu kadar gerilmenize gerek yok. Keskin sirke küpüne zarardır çok değerli abim-ustam Nacak_68. Sen benden yaşça büyüksün. Eğer sana karşı bir özrüm olduysa beni affet.
Ayrıca Hakan abi sana yazdıgım latife içerikli mesajdan dolayı özür diliyorum.

sayın YaşlıUzman üşenmeden anlattığın için teşekkürler
ben izmit doğumlu bir angaralıyım
1993 Körfez EML mezunuyum
şu son 2 seneye kadar fazlasıyla asabiydim faydasını hiç görmedim şimdi biraz daha iyiyim
benim CV me bakanlar ya işten anlamıyor yada geçimsiz asabi bir insan diyorlar....
hatta bazen iş görüşmesi yaptığım şahısla kavga edecek hale geliyorum bana göre haklıyım başkalarına göre akılsız ama asla YALAKA değil
özel mesaj atmak istedim heralde özel mesaj kabul etmiyorsun.
birde nick değiştirdiğiniz zaman özelden mesaj atsanızda haberimiz olsa
Saygılar

Yok artık nick değiştirmem. Eskiden çok çabuk sinirlenip parlıyordum, şimdi o zamanki hallerime gülüyorum hem yaşın hemde tecrübelerin birikimi insanı olgunlaştırıyor. Artık psikolojik problemli, ruh hastası insanlarla uğraşmıyorum önceleri bu insanlarla seviyesiz muhabbetlere girip onların seviyesine iniyordum, sonraları bu kişilere gülmeye başladım şimdi ise sadece acıyorum Allah şifa versin, ıslah etsin diyeceğim ama genellikle ıslah olacak tiplerde olmuyor. En güzeli böylelerini hiç takmamak ve olup biteni Allah'a havale etmektir,böylesi en güzeli. Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr. (“Allahü Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”)

Sayın Nacak_68 benim sizinle bir sorunum yok. Sadace Hakan Abimizin mesajına latife olsun diye mesaj yazdım. Siz de benim mesajımdan sonra böyle bir şey yazdıgınız için size yönelik öyle bir mesaj yazdım.
Ayrıca bu kadar gerilmenize gerek yok. Keskin sirke küpüne zarardır çok değerli abim-ustam Nacak_68. Sen benden yaşça büyüksün. Eğer sana karşı bir özrüm olduysa beni affet.
Ayrıca Hakan abi sana yazdıgım latife içerikli mesajdan dolayı özür diliyorum.

Değerli Hocam özür dileyecek bir davranışta bulunmadınız. Kısa bir süre de olsa ben sizin ne kadar saygılı ve nazik bir insan olduğunuzu anladım. Herşey bir kenara Babamdan ve öğretmenlerimden dolayı tüm Öğretmenlere ayrı bir sevgim ve saygım vardır. Müsterih olun :)

sayın Öğretmen27 arkadaşım özür dileyecek bir şey yok ,sen bana göre daha olgun davranıyorsun teşekkürler.
sayın Öğretmen27 ve YaşlıUzman ustalar saygılar sunuyorum
herkese iyi akşamlar

Değerli Hocam özür dileyecek bir davranışta bulunmadınız. Kısa bir süre de olsa ben sizin ne kadar saygılı ve nazik bir insan olduğunuzu anladım. Herşey bir kenara Babamdan ve öğretmenlerimden dolayı tüm Öğretmenlere ayrı bir sevgim ve saygım vardır. Müsterih olun :)
Teveccühünüz için çok teşekkür ederim çok değerli Hakan ustam-abim. Aynı duyguları ben de sizin için besliyorum emin olun. Saygılarımı sunuyorum size ve [MENTION=213946]nacak[/MENTION]-68 ustama.

Olay tatlıya bağlandığına göre tatlı benden afiyet olsun :D

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri