Y ekseninde çift motor çift sensör

makinaci72 dosyasını mach3 ana dizinine atıp mach3 xml dosyasını sililip makinaci72 dosyasının adını değiştirerek mach3 programını açtım. Siizn kullandığınız mach3 kart hangisi ?
ekran resmi

Ekli dosyalar

• mach3.jpg
    mach3.jpg
    295.3 KB · Görüntüleme: 6
makinaci72 dosyasını mach3 ana dizinine atıp mach3 xml dosyasını sililip makinaci72 dosyasının adını değiştirerek mach3 programını açtım. Siizn kullandığınız mach3 kart hangisi ?
ekran resmi
Benim gönderdiğim dosyanın adını değiştirmeden deneyebilirmisiniz, açılırken makinaci72 profilini seçin.

açılırken derken nasıl yüklüyoruz onu bilemedim

şimdi buldum.açtım dediğiniz gibi
ekran

Ekli dosyalar

• mach3.jpg
    mach3.jpg
    296.9 KB · Görüntüleme: 5
malesef olumsuz sadece tek y motoru çalışmakta.
slave axis yapmamakta kart
büyüük ihtimalle kart slave axise izin vermiyor

malesef olumsuz sadece tek y motoru çalışmakta.
slave axis yapmamakta kart
büyüük ihtimalle kart slave axise izin vermiyor
Tamam o zaman yapılacaklar şöyle sıralanabilir.
1. Bu kartı ve bir home switch kullanarak, paralel veya tercihen seri, stepper motor girişlerine bağlamak.
2. Mach3 kartını Parelel Port kullanan kartla değiştirmek. Yalnız o zaman laptop kullanamazsınız muhakkak masaüstü kullanmanız gerekir. Gönyeleme bu tür kartlarda kullanılabiliyor.
3. USB ile çalışan birçok kartta slave ve home switch mümkün ancak gönyeleme mümkün değil sadece bir kartta gönyeleme var o da USB olduğu için tercih edilmiyor. Bu özelliği olan Çin malı USB kartları bilinmiyor.(kısaca yok)
4. Ethernet mach3 kartlarının Çin malı olanlarda bile bu gönyeleme fonksiyonu yok sadece birkaç Amerikan kartında var bunlardan en çok bilineni smooth stepper.
Şimdi siz karar verin, ona göre yine yardımcı olurum.
Kolay gelsin

çok teşekkür ederim yardımların için Allah razı olsun.
Sormak istediğim şu cnc router yapan arkadaşlar uzun y eksenlerde tek bir home switch mi kullanıyorlar.Eğer öyleyse gönyeleme olayını nasıl çözmekteler.X ve Y ekseni birbirine dik olmak zorunda değilmidir?

Evet tam dik olması lazım X ve Y eksenlerinin. Tabii tezgahın izin verdiği toleranslarda. Çoğu kişi başta iki ekseni birbirine dik olarak ayarlayıp veya karşılıklı y eksenlerinin pozisyonlarını birbirine paralel olarak ayarlayıp tezgahı bir daha oynamayacak halde sıkıştırıyorlar. Bir süre sonra vibrasyondan dolayı veya başka sebeplerden tezgah paralelliğini veya x y'nin birbirine dik olduğu pozisyonu kaybediyor çok az kişi ayrı ayrı home switch li Y ekseni kullanıyor. Tezgah
üretenlerin ve müşterilerinin çoğunun bu özellikten haberleri yok (Mach3 ile ilgili olarak).

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,183
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri