yıldız elektrik öğrenci

yıldız teknıkte şu an 1 cı sınıfı bittirmiş elektrik meslek lisesi öğrenciyim şu an okurken maddi zorluk çektiğim için nasıl bir çözüm aramalıyım tam bilmiyorum vede tabikide okulda giden yıllarıda değerlendirmem gerekiyor bana en azından biraz öğüt verirseniz sevinirim ona göre bir yol çizmem şart

Takdir tedbiri bozar sevgili islam. Bende teknikerim iki yıllık üni. Okudum bende çok zor şartlarda okudum gurbette ailemin durumu sıfırdı hıç para almadan uyku bile uyumadan hem iş bulup çalıştım hem okudum ve şimdi bir firmada tekniker olarak çalışıyorum. Zamanım gectı askerliği ertelettim bende işte ama pişman değilim hem askerde kazançlı olucaksın hem yarın evlenirken aile kururken anladınmı bu zorlugu cekıceksın fakat hayatında hersey daha kaliteli olucak okumak kadar güzel bişey uok derler ya hayır o aslında öyle değil okumak güzel değil okumanın sonu güzel ;) sonunda kazanıyosun gidebildiğin noktaya kadar git para konusunu sıkıntı etme eger derslerinde basarılıysan devlet sana burs şansı tanır hemde seni tatmin edebilicek meblalar verebilir ;) hiç olmazsa içinde ilim aşkı varsa hem çalışıp hem okuyabilirsin okul bitene kadar 4 yıl tahminimce 5 bile olsa 5 yıl dedıgın neki düşünsene sen 8 yıl ilk okulu bitirmişsin sanki dün gibi ;) 22 yaşına gelmişsin hatırlıyomusun nasıl geldiğini bir anda oluvermiş gibi sanki dimi okulda böyle yarın nasıl geçti anlayamadım dersin ;) sık dişini zorla kendini oku. Sana çok önemli bi öğüt veriyim '' 30 yıl çalışırsın sana herkes islam der! 4 yıl okur mühendis olursun herkes sana ''islam bey'' der ;);););) sevgiler....

saolasın abim bende teknik meslek okudum 4 yıl sonra marmara üniv 2 yıllık okudum oradan dgs ile şimdi yıldızdayım ama evde benım harıcımde okuyanlar oldugu ıcın tabi biraz sıkıntı oluyor birde buralara gelirken çalıştıgım dönemler oluyordu ara ara ve bende mi bilemiyoprum çalışmak ayrı bir haz da veriyor, birde kısmet olsun yüksek lisans ve doktora bile isterim malüm siemens sin gençlik buluşması bu sene oldu orada gördük ki lisansı bittirmişler yetmemiş şu an doktora yapan mühendisler var ama dediğim gibi bunca zaman geçerken bende diyorum ki hayatım okumaktan ibaret olmasın gene çalışayım hem bana disiplın kazandıracağını sanıyorum hemde ufak meblağlarla benı geçindireceğini ama etrafımda bu şekil okumuş şahıslar pek olmadıgı için buradan direk tecrübelilerden duymak istedim bazı şeyleri

mükemmelsin kardeşim :) ama sen oku boşver hayatın okumaktan ibaret olurmu klasikleşmiş liseli sözleri :p :)) şaka :) kimileri hayatının sadece okumaktan ibaret olmasını diler fakat olmaz sen elinden geleni yap boşver taş çatlasın 30a kadar uğraş ondan sonra hem kendını kurtar hem çocuklarını hem torunlarını faydan sadece kendıne olmaz yanı geniş düşünmelisin okumaktan kim zarar görmüş ki ;)

arkadaşım 2. öğretimde okuyorsan veya haftanın hangi günleri çalışabileceğini yazabilirsen yardımcı olmaya çalışalım.

şimdilik yaz okulu söz konusu hele bi yaz okulu bıtsın sonra bakıcam tam olarak vede gündüz öğretimdeyim sultangazide oturuyorum

ya dgs ile geçiş yaptıgımız için bize tek senede 24 ders verdiler vede bizde hepsini almaya çalıştık sonrasında malüm, çoğu dersten kaldık , devre teorisinden de kaldık onu da vermezsen 7 kredilik 3 dersi alamıyorsun işte bari onu alayım dedim seçemicem ders olmasın diye aldık işte şimdi onun için okula gidip geliyoruz anlıcan diğer dersler de çakışıyor diye alamadık normalde tembel değilizdirde işte bazen başımıza böyle şeylerde geliyor tabiii

hmm doğrudur çakışma durumu hep bozuyo işi bende okurken öyle problemim olmuştu Allah kolaylık versın kardeşim :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri