Yıldız-Üçgen Yol Verme?

7,5 kW 3fazlı ASM'ye (elimde sadce bu bilgi var) yıldız üçgen yol mu vermek gerekiyor. YA da hangi motor etiket değerleri hakkında bilgi sahibi olmalıyım hangi bilgilere ihtiyacım var?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
7,5 kW 3fazlı ASM'ye (elimde sadce bu bilgi var) yıldız üçgen yol mu vermek gerekiyor. YA da hangi motor etiket değerleri hakkında bilgi sahibi olmalıyım hangi bilgilere ihtiyacım var?
Yıldız - Üçgen.. Ancak motorun üçgen çalışma gerilimi Şebeke gerilim değerine eşit olmalıdır. Motor etiketinde üçgen çalışma gerilim değerine bakılması gerekir.

Genelde,5,5 kw ve üstü motorlara Y/∆ yolve-
rilebilir şekilde üretilir.Ancak,etiketine bakıp
öyle karar verilmesi daha doğrudur.Etiketin-
de ∆ 380 işareti varsa,Y/∆ yolverebilirsiniz.

Genelde,5,5 kw ve üstü motorlara Y/∆ yolve-
rilebilir şekilde üretilir.Ancak,etiketine bakıp
öyle karar verilmesi daha doğrudur.Etiketin-
de ∆ 380 işareti varsa,Y/∆ yolverebilirsiniz.
Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Peki plc programında yol verdim diyelim. Örneğin 10 sn sonra yıldız devreden çıkıyor. Üçgene geçiyor. Ve ben programdan motoru pause yaptırıyorum tekrar devam ettirdiğimde yıldızdan mı başlaması gerekiyor tekrardan?
Yıldız - Üçgen.. Ancak motorun üçgen çalışma gerilimi şebeke gerilim değerine eşit olmalıdır. Motor etiketinde üçgen çalışma gerilim değerine bakılması gerekir.
Şebeke gerilim değeri 3x230 veya 3x480, 3x380 bunlardan herhangibiri olursa herhangi bir fark olur mu?Neler yapılması gerekir. Teşekkürler

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Peki plc programında yol verdim diyelim. Örneğin 10 sn sonra yıldız devreden çıkıyor. Üçgene geçiyor. Ve ben programdan motoru pause yaptırıyorum tekrar devam ettirdiğimde yıldızdan mı başlaması gerekiyor tekrardan?

Stop olmadığı ! sürece,yeniden başlatmaya
lüzum yok tabiki.

Şebeke gerilim değeri 3x230 veya 3x480, 3x380 bunlardan herhangibiri olursa herhangi bir fark olur mu?Neler yapılması gerekir. Teşekkürler
Motor etiketi üzerindeki "Üçgen çalışma gerilimi 380V" yazıyor ise ve sizin şebeke geriliminiz 380V ise yıldız üçgen çalıştırılabilir manasındadır..

Otomobil ile yol alırken kırmızı ışıkta
durdunuz. Yeşil yanınca, durmadan
önceki vites ile mi kalkış yaparsınız?

Motor etiketi üzerindeki "Üçgen çalışma gerilimi 380V" yazıyor ise ve sizin şebeke geriliminiz 380V ise yıldız üçgen çalıştırılabilir manasındadır..
Teşekkürler üçgen 480V yazıyor şebeke gerilimi de 480 Volt aynı şekilde yol vermem mi gerekli?

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri