Yıldız Üçgen Motor Sorunu Hk?

Pens ampermetre ile kontrol edin yıldızda fazların üçüde eşit akım çekiyormu kontaköre gerilim uygulanıyor ancak yıldız köprüsünden her faza 220 v uygulanamıyor olabilir kalkınmamış bir motor üçgende tüm termikleri açtırır.kesinlikle yıldız kontaktörü ve köprüsü ile ilgili bir problem vardır.Sıkışma olsa üçgende çok daha yüksek akım çeker.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kardeş tekrar söylüyorum ben yıldız kontaktörü diyorum sen fazdan bahsediyosun yıldız kontaktörünün bi bacagı çalışmazsa köprüleme oluşmaz dolyısıyla motor yıldız süresince 2 fazda çalışır unutma yıldız konaktörünün bildiğin gibi fazla felan alakası yoktur
------------------
valla metef aynı fikirdeyiz

Son düzenleme:
yıldız kontaktörünü kontrol ettim zaten ondan sorun olmadığı belli şöntlerine baktım şöntllerinde sorun yok kontaktörün kontaklarını kontrol ettim sorun yok ama sorunu bugün buradaki bir arkadaşımında yardımyla buldum sargılarda bir sıkıntı olduğunu tahmin etmiştim zaten pens ampermetreyle xyz uvw klemenslerine giren amperleri ölçtüm sargının biri hiç amper çekmiyor yıldızdada üçgendede buda motorun bir sargısının yandığını gösterdi bana 11 kw motor

yııldızda motor dönemiyorsa, motorun gücü düşük kalıyor olabilir.

selam arkadaşlar :5 kw altı motorlar neden yıldız üçgen çalıştırılamazlar
saygılar?

baglantılarda bır gevseklik sozkonusu olabilirmi acaba...elektrigin en hassas oldugu nokta...

arkadaslar benim bir sorum olcak benim internet cafe de sikorta tumuyor sabah pc leri acinca sikorta atiyor sebeb ne ne ola bilir sikortalari acinca belirli bir süre gidiyor sonraa yine atiyor ne ola bilir her seye baktim kaplolarda bir sey yok her saglam sebeb ne ola bilirr

Motor üzerinde bulunan gerilimle ilgili etiket değerlerine bakmak gerekiyor. Etiket üzerinde yıldız çalışma voltajı 220V olarak yazması gerekmekte yoksa sorun yaşarsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri