yükseltici ve düşürücü kuru trafolar

kapris61

Üye
yartımcı olursanız cok sevinicem bana yükseltici ve düşürücü trafonun baglantı şeması arıyorum mesela trafoya 400 v girip 1100 cıkıcam diger trafoya 1100 girip 400 cıkıcam

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
düşürücü trafo bağlantısı XLPE 31.5 kV Kablo Trafo OG buşinglerine bağlanır.AG buşinglerinden de gücüne göre kablo kesiti tayin edilip dahili(bina içindeki)trafo ise kablo başlıksız harici(direk üzerinde) ise kablo başlığı yapılıp buşing terminallerine bağlanır.XLPE kalbloyada başlık yapılması gerekir

ben kendimi ifade edemedim galiba ben normal dagıtım panosundan aldıgım 400 v yüksetici trafoya girip 1100 cıkarıcam ve bu kabloyu 2 km taşiyip oraya bir adet düşürücü trafo koyucam düşürücü trafoya 1100 v girip cıkışından 400 v alıcam primer sekonder ben bundan daha önce baglamadım eger bilen veya gören varsa yartımcı olursa cok sevinicem

bu konu hakkında bilgisi olan yokmu acaba ?

bu konu hakkında bilgisi olan bir kişi bile yokmu acaba ?

trafocu bir arkadaş yardım edemezmi acaba ?

yartımcı olursanız cok sevinicem bana yükseltici ve düşürücü trafonun baglantı şeması arıyorum mesela trafoya 400 v girip 1100 cıkıcam diger trafoya 1100 girip 400 cıkıcam
arkadaşım 400 /1100 sonra 1100/400 volt trafodan kaç amper almak istiyorsun.beslemek istediğin güç ne kadar mesafe kaç km

ayrıca iki trafo imalatına vereceğin parayı kablo kesitine verseniz sorunsuz yaşarsınız diye düşünüyorum.zaten 2 km mesafeye direk ve kablo çekeceksiniz.400 volt ver 6 mm2 yerine 10 mm2 kablo kullanın (güç fazla değilse tabiki)

neren59 sana sıkıntımı şöyle anlatayım biz elektrik santrali inşşatı yapıyoruz ve tünel uzunlugumuz 7 km kalıcı bir trafo olmayacagı icin biz gecici olarak tünel icine trafo koymamız gerekiyor 3 km de 110 kw lık bir adet jumbo elektrikle calişan delici makine var

ayrıca trafolar elimizde mevcut üretici firmanın tlf numarasıda olmadıgı icin net bir bilgi alamıyorum onun icin sizlere tanişmak istedim

kullanılıcak güc:110 kw dagıtım panosundan aldıgım 400v yükseltici trafoya giricem cıkışından 1100 alıcam aldıgım 1100v düşürücü trafoya giricem 400 v alıcam bana baglantı şeması lazım yartımcı olursanız cok sevinirim

bu yükseltici ve düşürücü trafo hakkında bilgisi olan birisi yokmu acaba trafo imalatcısı arkadaşlar size sesleniyorumm

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri