Yüksek Harmonik Akım Alarmı

İCEEM

Üye
Arkadaşlar merhaba ,Kompanzasyon panosu Reaktif güç rölesi her faz için yüksek akım harmoniği alarmı vermekte.Belirtilen değerlerin maksimum THD akımını geçtiğini doğrulamam için THD max hesaplayabileceğim bir program var mı veya başka bir yöntem var mıdır? Teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kondansatörlerinizde ve başka devrelerde sizi rahatsız eden bir sorun yoksa,röleden,alarm ve korumaları
devre dışı yapabilirsiniz.Gerçek ölçüm yapmak için,kaliteli bir ölçü aleti ile ölçüm yapmanız gerekir.

Kondansatörlerinizde ve başka devrelerde sizi rahatsız eden bir sorun yoksa,röleden,alarm ve korumaları
devre dışı yapabilirsiniz.Gerçek ölçüm yapmak için,kaliteli bir ölçü aleti ile ölçüm yapmanız gerekir.
Çok piyasa tavrı oldu sanki sami üstad :)

hocam röle üzerinde gördüğüm thd akım değerlerinin olması gereken sınırını hesaplayabileceğim bir sistem var mı ?

hocam röle üzerinde gördüğüm thd akım değerlerinin olması gereken sınırını hesaplayabileceğim bir sistem var mı ?
Harmonik hesapları öyle hadi boş vaktim var , bir hesaplayım aradan çıkartayım denilecek türden analizler değil , okuldayken başımızın belasıydı , hatırladıkça da midem bulanıyor . Yapmanız gereken sami üstadın dediği gibi enerji analizörü ile uzun süreli bir ölçüm yapmak .
Ortalama değer olarak gerilim için % 3, akım için % 5 değerleri iyi olarak kabul edilir .

Son düzenleme:
Arkadaşlar röle üzerinde THD akım değerleri gözükmekte.Bu değerlere ne derece itimat edilir.Gene de ölçüm yapılması gereklimidir?Teşekkürler.

Arkadaşlar röle üzerinde THD akım değerleri gözükmekte.Bu değerlere ne derece itimat edilir.Gene de ölçüm yapılması gereklimidir?Teşekkürler.
Kullandığınız röle markası ne ? İdare eder tarzı mı ( sami abi gibi hissettim kendimi ) piyasanın güvenilir markalarından mı ?

En kıral ! kompanzasyon rölelesindeki harmonik ölçüm değerlerine bile hiçbir zaman iribar etmiyorum.O nedenle,harmonikle ilgili alarm ve koruma devrelerini devre dışı yaparım.Varsa
bir sorun,o zaman kaliteli bir harmonik cihazı ile ölçüm yapar ve kararı ona göre veririm.Nor-
mal çalıştığını gördüğüm tüm kompanzasyon tesislerinin hemen tamamında,o aletler ! hep
alarm göstermekte.Onun için,bu konuda hep " piyasa tavrı ";) konuşuyorum.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri