Yüksek gerilim mühendisi ne iş yapar

E abi bu alanda eleman açığı yok mu? Bunda da mı torpil geçerli veyahut her iş ilanında deneyimli eleman istiyorlar. en az 2 yıl, peki ilk mezunlar nerede deneyim kazanicak
45 yaşındayım, 10 yıl özel sektörde tabiri caizse süründüm, 10 yıldırda devlet kurumundayım. Çalıştığım hiç bir işe torpille girmedim ama bunun yapıldığına da çok şahit oldum. Torpilin yoksa Uzun süre sürünmeden saygınlığı olan güzel bir işe girmek pek mümkün olmuyor. Size tek tavsiyem çalışın kendinizi geliştirin ve iş beğenmemezlik yapmayın. İş hayatımın ilk yıllarında üzerimde yağmurluk ayağımda çizme tünel kalıp inşaat işinde ustayla birlikte yağ ve pasın içinde buat,kasa bağlayıp boru attım, mecburdum çünkü ortam bunu gerekitiriyordu hiçte gocunmadım. Özelden iletişime geçerseniz, Kocaelide müsait olduğumuz bir zaman buluşup konuşabiliriz.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Referans derken kastedilen torpil değilse eğer, ben referansın gerekli olduğunu düşünüyorum.

Mercedes, ABB gibi firmalar dahi referanssız çalışan alımına pek yanaşmıyorlar.

Kişi çok şey biliyor, becerikli, vs vs olabilir ama aynı zamanda hırtın teki de olabilir.

Çalışma ortamındaki uyum, iş ilişkileri vb. noktalarda, kurumu bilen kurum ortamına uyum sağlayabileceğine referans olan birisini gerekli görüyor firma. Ki bence haklıda.

Bir nevi kefil gibi sanırım.

Teknik bilgi beceri test edilebilir ama, bildiğim kadarıyla hırtlığın testi yok. :)

Referans gerekli. Torpil değil...
Torpil ise çok su kaldıran bir konu. Herkes olumsuzluğun da hemfikir zaten.

Şimdilerde,torpilin adı referans oldu.Aslında,
söylediğiniz gibi,referans ,doğru kullanılma-
sı halinde,doğru ve gerekli bir uygulamadır.
İş yerinde,bilgiden önce karakter gelir.Refe-
rans,karakter için olur aslında.Yani,bu şa-
hıs,aradığınız şartlara uyuyorsa ve işyerini-
ze uyum sağlayıp faydalı olacağına inanı-
yorsanız,ben karakterine kefilim demektir.
Şimdilerde ! ise,bu elemanı mutlaka işe al
emir kipi anlamında ( işinize yaramasa bile ) kullanılmaktadır.Kader utansın :mad:

Son düzenleme:
bedava çalışırsan referans gerektirmez bence .

Adam işten kovulduğunu öğrenince, insan kaynakları bölümü müdürüne gitmiş ve “Bu kadar uzun senedir bu şirkette çalışıyorum. En azından bana iyi bir referans mektubu vereceğinizi düşünüyorum” demiş.

İnsan kaynakları bölümünün müdürü, kendisinin de aynı fikirde olduğunu ve ertesi gün mektubun hazır olacağını, gelip almasını söylemiş.

Ertesi gün, adam ofise geldiğinde masasında referans mektubunu bulmuş. Mektup;

“Bu mektup bizde oniki senedir çalışan elemanımız için hazırlanmıştır. Bizden ayrıldığında çok memnunduk”.

45 yaşındayım, 10 yıl özel sektörde tabiri caizse süründüm, 10 yıldırda devlet kurumundayım. Çalıştığım hiç bir işe torpille girmedim ama bunun yapıldığına da çok şahit oldum. Torpilin yoksa Uzun süre sürünmeden saygınlığı olan güzel bir işe girmek pek mümkün olmuyor. Size tek tavsiyem çalışın kendinizi geliştirin ve iş beğenmemezlik yapmayın. İş hayatımın ilk yıllarında üzerimde yağmurluk ayağımda çizme tünel kalıp inşaat işinde ustayla birlikte yağ ve pasın içinde buat,kasa bağlayıp boru attım, mecburdum çünkü ortam bunu gerekitiriyordu hiçte gocunmadım. Özelden iletişime geçerseniz, Kocaelide müsait olduğumuz bir zaman buluşup konuşabiliriz.
Mezun olunca insallah, kesinlikle iş beğenmemezlik fln yapmam büyükte konuşmayım ama küçüklüğümden beri pazarlarda babama yardim ediyorum kışın yağmur, çamur; yazin güneşin sıcağı ve nem derken baya alıştım zor koşullara. Kendimi gelistirme konusunda ise elimden geleni yapıyorum. Tamamdır abi özelden yazarim sana uygun bir vakit buluşalım inşallah

Şimdilerde,torpilin adı referans oldu.Aslında,
söylediğiniz gibi,referans ,doğru kullanılma-
sı halinde,doğru ve gerekli bir uygulamadır.
İş yerinde,bilgiden önce karakter gelir.Refe-
rans,karakter için olur aslında.Yani,bu şa-
hıs,aradığınız şartlara uyuyorsa ve işyerini-
ze uyum sağlayıp faydalı olacağına inanı-
yorsanız,ben karakterine kefilim demektir.
Şimdilerde ! ise,bu elemanı mutlaka işe al
emir kipi anlamında ( işinize yaramasa bile ) kullanılmaktadır.Kader utansın :mad:
Abi anlattığın gibi olsa, senin de dediğin gibi gerçekten çok mantıklı bir uygulama olurmuş ama türkiyede torpil uygulaması değişmez heralde. Vatan sağolsun

Son düzenleme:
Bunlar kurumsal şirketler, üniversitede iken Mart mayıs ayları gibi bir zamanda, yaz stajı başvuruları alıp değerlendirirler,
bunlara başvurup stajer başlamak en iyisi.
Yeni başlayan cv sinde görmek isteyecekleri pek bir şey aklıma gelmiyor, ne de olsa mezun bile değilsin.
İyi bir üniversite dışında ağzınla kuş tutsan üniversitesi öğrenim dönemi için,
staj dışında bir şey yazamazsın zaten, üniversiten tek veri neredeyse.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri