X 5 elektronik sayaçlar

Nurbay75

Üye
Arkadaşlar trafomuz 25 kva sözleşme gücümüz 15 kw x 5 sayaç akım trafosu oranı kaç olmalı

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
dağtım şirketi 50/5 koymuş acaba doğrumu

Peki 50/5 çarpan 10 oluyor 40/5 olursa çarpan 8 olur fatura hesaplamada fark çıkıyor

Peki 50/5 çarpan 10 oluyor 40/5 olursa çarpan 8 olur fatura hesaplamada fark çıkıyor
Tamam dağıtım şirketi gelip inceler kendi sistemine onu kaydeder. Bu değer 40/5 ise onu yazar 50/5 ise onu yazar ve müdahale edilmemesi için de mühürler sayacın ve akım trafosunun olduğu kısmı

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/x5-sayac-fatura-hesaplama.113418/#post-728203

Bu konuda anlatmıştık

Son düzenleme:
Usta 25x1.5:37.5 amper çıkıyor 1.5 ile buluyoruz
Anlamadığın nedir yada itiraz ettiğin ben senin ne demek istediğini anlamak ta güçlük çekiyorum farklı dönüştürme oranına sahip akım trafosu farklı mı yazar diyorsun. Bende diyorum ki ister 40/5 ister 80/5 olsun çektiğin güç 10 kW ise ikiside 10 kW yazar. Ölçümde hataya neden olmaz dediğim kısım bu kısım işte. Buna ek olarak dağıtım şirketi senin panonu 40/5 ile mühürlemis ve sistemine böyle kaydetmiş ise sen akım trafosu nu ondan habersiz değiştiremez sin eğer degistirirsen kaçak elektrik muamelesi yaparlar. Örnek verirsek 40/5 var sen gidip 30/5 taktın bu kaçak elektrik olur.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,949
Son üye
mrterenky_

Yeni konular

Geri