Wpl Soft - TiaPortal Karşılaştırması

hhy2000

Üye
Merhabalar,

Siemens s7 1200 plc aldım ve TIA Portalda kullnamaya çalıştım sorun üstüne sorun verdi bir türlü sağlıklı bir şekilde kullanamadım.
Delta marka plc ye geçiş yapmak istiyorum ama onda da programlama da sorun yaşamak istemiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhabalar,

Siemens s7 1200 plc aldım ve TIA Portalda kullnamaya çalıştım sorun üstüne sorun verdi bir türlü sağlıklı bir şekilde kullanamadım.
Delta marka plc ye geçiş yapmak istiyorum ama onda da programlama da sorun yaşamak istemiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

hocam ben ikisinide kullanıyorum
1200 tia portalı bilgisayara kurmak zaten nerdeyse 30 dak sürüyor
ayrıca çok ama çok yavaş insanı sinir ediyor
delta bence çok daha kullanışlı plc
ama ben ikisinide fatek plc nin yanında yok sayarım
fatek plc programı winproladderi kurmak 30 saniye plc bağlanırken program yazarken mükemmel derecede hızlı ve çok kullanışlı bir plc fiyatıda daha uygun
petek teknolojiden alabilirsin net mühendisliğe bulaşma sakın

hocam ben ikisinide kullanıyorum
1200 tia portalı bilgisayara kurmak zaten nerdeyse 30 dak sürüyor
ayrıca çok ama çok yavaş insanı sinir ediyor
delta bence çok daha kullanışlı plc
ama ben ikisinide fatek plc nin yanında yok sayarım
fatek plc programı winproladderi kurmak 30 saniye plc bağlanırken program yazarken mükemmel derecede hızlı ve çok kullanışlı bir plc fiyatıda daha uygun
petek teknolojiden alabilirsin net mühendisliğe bulaşma sakın

Armut piş ağzıma düş...Kurmak 30 sn yazılım yapmak çok kolay..Ne güzel ne güzel.. 3 adet PLC yide profesyönel olarak kullanıyorum..Şu PLC su PLC den daha üstün diyemem..Tercih ettiğin plc senin işini görüyorsa bu diğer plc lerden üstün olduğu anlamına gelmez..

Tia kurulurken Dünya kadar ürünün kütüphanesi kuruluyor bilgisayara bu yüzden geç kalıyor. Bir program bütün siemens ürünlerine hakim olmaya çalışınca hali ile boyut olarak şişiyor. İleride bir çözüm bulacaklarını umuyorum.

Çok sağolun önerileriniz ve fikirleriniz için ben deltaya yöneldim hiç bir sıkıntısız çalışıyor.

burda marka karalamak ya da metetmek anlamsız bence.
siemens plc kullanıyorsan istediğin şekilde bloklar arası jump yapabilrsin mesela.Tek bir bloa bağlı kalmazsın.Ama bunu deltayla yapamazsın.
Ayrıca bazı özel makinalar vardır 90 eksenli.Delta plcler 4-5 ekseni çok güzel yapıyor ama sonraki adımlarda çuvallıyor.Burda Siemens , schneidr vb. kullanmak daha mantıklı.
Ama basit bi projeyse delta ya da unitronics plc kullanmak daha mantıklı ekonomi anlamında.
servo+servo sürücüyü delta, plc'yi siemens de seçebilirsin.
Kısacası küçükk çaplı işleri delta ile, büyük çaplı işleri siemensle yapabilirsiniz...

SİEMENS ile delta veya fatek i kıyaslamak akıl işimidir sizce? tia portalı kurarken bende çok zorlandım ama kütüphanesine bakınca nedeni anlaşılıyor.. 3 cihazıda kullandım siemensi tavsiye ederim

Deltada kullanıyorum siemens te. Hangisi iyi dersen? kullanım kolaylığı açısından delta derim yazılımı
Çok pratik, plc montajı ve fiyatları harika, kalitesi dersen hiç sıkıntı yaşamadım. Hele şimdi AH-500 plc leri çıkardı S7-300 e rakip olcak :D , Diğer yandan bakarsak siemens artısı pek yok derim. Alman malı
olmasının dışında extra bi özellik taşımıyor bence, S7-400 ler dışında Çok büyük kapsamlı Scada sistemleri
kurmak dışında. Delta ile çözemediğim sorun olmadı. E siemenslede çözemediğim sorun olmadı.
Teknik destek alırken siemens zayıf kalıyor, Deltada herşey bedava ve türkçe, eğitimleri bile bedava.
siemensi aradığımda bankaya para yatırın deniyo hemen ne hikmetse. Yazılım lazım diyorun şu kadar Euro, kablo lazım diyorum bu kadar Euro, haberleşme sorunu yaşadım nasıl çözerim bi fikir verin diyorum, bankaya para yatır. Deltada bunlar bedava arkadaşlar.
Ama genede müsterim ne marka istediyse onu kullandım,
Kolay gelsin iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri