windows 7 kurulum dvd'yi Usb belleğe atamıyorum

Arkadaşlar Windows 7 DVD'den format atarken 0x80070570 hatası oldu iki DVDde de hata verdi bende DVD'den ıso programları vasıtasıyla flaşh belleğe yükleyip flaşh bellekten format atmayı düşündüm Microsoft Windows 7 USB/DVD Download tool indirip kurdum.
Sorun şu: ISO daki Browse butonuna tıklayıp DVD/RW daki DVD' yi gösteriyorum açılan pencereden " dosya bulunamadı" yazısı çıkıyor, DVD'yi masa üstüne kopyaladım yine aynı yazı çıktı yardımcı olursanız sevinirim.

usb ye program yükleyip win 7 yi o program başlaTIYOR

Windows 10 kurmanızı tavsiye ederim.Hem orjinal İSO bulmak kolay hemde daha stabil.

sorunuza gelince W7 İSO dosyasının sağlam olduğuna emin misiniz

hemde daha stabil.

Neye göre stabil? Bir tarafta 2009'da piyasaya çıkmış yaklaşık olarak 18 yıllık bir işletim sisteminden bahsediyoruz diğer tarafta 2 yıllık bir işletim sistemi var ki hala driver yada uyumsuzluk sorunu yaşayan sistemler mevcut. Biri tüm dünya çapında yıllardır yapılan geri dönüşlerle artık belli bir şekle girmiş diğeri henüz yeni bir sistem. Vatandaş daha 7 yi düzgün kullanamazken birde bu tarz tavsiyelerle milletin kafasını karıştırmaya gerek yok bence...
Ayrıca aramasını bilene windows7 ninde bir çok kaynağı vs. mevcut. İster dvd ister iso formatında istemediğin kadar dosyaya erişmek mümkün. Sen yeterki ne istediğini ve nerede araman gerektiğini bil yeterli.

Eğer yanlış anlamadıysam bir win7 usb boot oluşturmak istiyorsunuz kullandığınız program bu işi yapar ama eksik kalan kısmı bir iso dosyası gösterememeniz cd içerisindeki dosya iso olmadığından yapmak istediğiniz ne yazıkkı olmuyor. Nero programı ile isterseniz cd nin iso olarak bilgisayara imajıni alabilirsiniz sonrada o imajı programa gösterebilirsiniz yada internetten win7 yi iso olarak indirebilirsiniz

Neye göre stabil? Bir tarafta 2009'da piyasaya çıkmış yaklaşık olarak 18 yıllık bir işletim sisteminden bahsediyoruz diğer tarafta 2 yıllık bir işletim sistemi var ki hala driver yada uyumsuzluk sorunu yaşayan sistemler mevcut. Biri tüm dünya çapında yıllardır yapılan geri dönüşlerle artık belli bir şekle girmiş diğeri henüz yeni bir sistem. Vatandaş daha 7 yi düzgün kullanamazken birde bu tarz tavsiyelerle milletin kafasını karıştırmaya gerek yok bence...
Ayrıca aramasını bilene windows7 ninde bir çok kaynağı vs. mevcut. İster dvd ister iso formatında istemediğin kadar dosyaya erişmek mümkün. Sen yeterki ne istediğini ve nerede araman gerektiğini bil yeterli.

İş yerinde bilgi sistemlerine bakıyorum.Bu bağlamda elimden geçen iş yeri ve özel bilgisayarın sayısını unuttum.Birde buna her uçtan kullanıcı profili ve kullanım şeklini eklemek lazım.

Daha önce Windows 7 veya daha eski sistemlerin kurulu olduğu bilgisayarları Windows 10'a geçirdik.Neticede gördüğüm

1:Daha stabil. (sistemlerin stabilitesi seneye bakmaz.Bunlar artmut değil ki sadece amana bağlı olgunlaşsınlar)

2:Kullanımı daha kolay (Temel bir kaç şey son kullanıcıya öğretilince)

3:Donanım bazında ben Windowsw 10 temelli bie sıkıntı yaşamadım daha yeter ki minimum gereksinimi karşılasın.Bir iki bilgisayarda ise BİOS güncellemesi meseleleri çözdü.

4:Windows 7 MSDN sürümlerini sağdan soldan bulamazsınız.(ki ben zamanında microsoft üyeliği sayesinde home premium 64 bit hariç hepsini yasal olarak edinmiştim ve elimde var) Bulduklarınız hep ikinci el sürümler olacaktır.Ayrıca o bulmasını bilene dediğiniz yol benim açımdan hırsızlıkla eşdeğer olan korsan yollar.Ben de bu yolu tutupta bunu kimseye tavsiye etmem.

5:Vatandaşın 10 veya 7 kullanımınının hangisine layık olacağını!! belirlemek beni aşar.O yüzden vatandaşa onu zaten bilmiyor bunu zaten beceremez demek komik geliyor.Ben 10 dakikalık bir kısa eğitimle herkese Windows 7 veya XP gibi sistemlerden geçişi sağlıyorum ve gayette olumlu gidiyor.

6:Kimsenin kafa karıştırdığı yok.Dünyada tek doğru sizin bakış açınız değil.Tabi yapılan her tavsiye ile sizin kafanız karışıyorsa onu bilemem ama ben arkadaşa yazdıklarımın arkasındayım ve Windows 10'u hem kullanabilirlik hemde edinim açısından tavsiye ederim.

Saygılarımla.

İş yerinde bilgi sistemlerine bakıyorum.Bu bağlamda elimden geçen iş yeri ve özel bilgisayarın sayısını unuttum.Birde buna her uçtan kullanıcı profili ve kullanım şeklini eklemek lazım.

Daha önce Windows 7 veya daha eski sistemlerin kurulu olduğu bilgisayarları Windows 10'a geçirdik.Neticede gördüğüm

1:Daha stabil. (sistemlerin stabilitesi seneye bakmaz.Bunlar artmut değil ki sadece amana bağlı olgunlaşsınlar)

2:Kullanımı daha kolay (Temel bir kaç şey son kullanıcıya öğretilince)

3:Donanım bazında ben Windowsw 10 temelli bie sıkıntı yaşamadım daha yeter ki minimum gereksinimi karşılasın.Bir iki bilgisayarda ise BİOS güncellemesi meseleleri çözdü.

4:Windows 7 MSDN sürümlerini sağdan soldan bulamazsınız.(ki ben zamanında microsoft üyeliği sayesinde home premium 64 bit hariç hepsini yasal olarak edinmiştim ve elimde var) Bulduklarınız hep ikinci el sürümler olacaktır.Ayrıca o bulmasını bilene dediğiniz yol benim açımdan hırsızlıkla eşdeğer olan korsan yollar.Ben de bu yolu tutupta bunu kimseye tavsiye etmem.

5:Vatandaşın 10 veya 7 kullanımınının hangisine layık olacağını!! belirlemek beni aşar.O yüzden vatandaşa onu zaten bilmiyor bunu zaten beceremez demek komik geliyor.Ben 10 dakikalık bir kısa eğitimle herkese Windows 7 veya XP gibi sistemlerden geçişi sağlıyorum ve gayette olumlu gidiyor.

6:Kimsenin kafa karıştırdığı yok.Dünyada tek doğru sizin bakış açınız değil.Tabi yapılan her tavsiye ile sizin kafanız karışıyorsa onu bilemem ama ben arkadaşa yazdıklarımın arkasındayım ve Windows 10'u hem kullanabilirlik hemde edinim açısından tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Meslektaş sayılırız, programcı ve aynı zamanda iş yerinde bilgi işlemde çalışıyorum. Bahsettiğiniz gibi elimden geçen bilgisayarların haddi hesabı yoktur. Lakin mesele bu değil.
Benim anlatmaya çalıştığım mevzu şudur; Hiç bir yazılım yada sistem son kullanıcıya sunulduğunda dört dörtlük çalışmaz daha doğrusu kullanıcının tüm ihtiyaçlarını karşılamaz. Sebebi de şudur; 100 kullanıcı aynı işletim sistemini kullanmaya başladığında her kullanıcının beklentisi ve kullanacağı araçları özellikleri vs ayrı olacaktır. Dolayısıyla biri ofis araçlarında bir hata eksiklik yada öneri sunarken diğeri daha basit olan bir menüde benzer feedback sağlayacaktır. Bu bahsedilen olay 100 kullanıcıda farklı olduğu gibi benzer yada aynı yerlerde de olabilir. Velhasıl hani dediniz ya armut değil ki diye, doğru armut değil ama emin olun bir yazılımın olgunlaşması, yapılan feedback ler ile sağlanmaktadır ki oda tamamen zamanla doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Bundan dolayı yazılımlar belli bir versiyonda piyasaya sürülür ve kullanıcılardan sağlanan geri dönüşler ile ilgili yazılım hataları düzeltilir, buna bağlı olarak ta o yazılım geliştirilir. Windowsun sürekli update sunmasıda bundan dolayıdır.
Daha anlaşılır olması açısından bir örnek verelim. Bir takım sandığı düşünün ki içerisinde bir ustanın temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir çok alet edevat bulunsun. Bu sandığı 10 ustaya verin hepsi kendi işlerinde kullansın ve 1 hafta sonunda nasıl sandık işinizi gördü mü yada varmı bir eksiği yada öneriniz deyin. Daha sonra anlatılanları not alın. Kimi açık ağız anahtar yerine kapalı ağız anahtar olsun derken kimi kapalı ağız anahtar olsun ama oda cırcırlı olsun diyecek kimi pense iyi ama bunun ağzı ayarlı pense olması daha iyi olurdu derken kimi ince işler için birde küçük penseye ihtiyaç var diyecek vs vs bu şekilde geri dönüşler sağlanacak ki daha sonra bu dönüşleri, bildirimleri (feedback) siz değerlendirip ortak olanlarla ilgili bir iyileştirmeye gidecek son safhada bu sandığı artık ücretli olarak piyasaya sürebileceksiniz. Tam olarak windowsun yaptığıda budur! 10 sürümünü önce ücretsiz piyasaya tanıttı neden? babasının hayrına değil elbette. Önce kullanılmasını daha sonra geri bildirimleri bekledi ve son olarak ücretli hale getirdi. Windows vista yada 8 de bocaladığı gibi bocalamayayım diye. Neyse oturup daha fazla elma armut tartışmaya gerek kalmadığını düşünüyorum gereken mesaj herhalde anlaşılmıştır.
Korsan olayına gelince, piyasada yüzlerce binlerce yazılım mevcut ki bir çoğu ücretsiz olduğu gibi bir kısmıda TİCARİ kullanımlar için ücretlidir (oyunlardan bahsetmiyorum). Microsoft bilmiyor mu kaçak lisansların kullanıldığını yada webde gezindiğini? biliyor tabiki fakat ev kullanıcıları için getirmiş olduğu bir sınırlama yok ki zaten olsa da 100 kişiden belki 1 kişi lisans edinirdi. Ev kullanıcısı pro yu crackledi ve update yapıyor, bunu istese microsoft tespit edemez mi? velhasıl burda da şu mevcut. Sen crackli kullandığın programlardan bir gelir elde etmediğin sürece bireysel kendini geliştirmek yada programın sana hitap edip etmediğini öğrenmek amaçlı kullanıyorsan buna yazılım geliştiricileri de göz yumuyor zaten ki bir çok yazılımda öğrenciler yada bu tarz kullanıcılar için belirli süreli kullanım lisansları tanınıyor. Ayrıca o yzaılımı kullandığınız sürece etrafınızda yaptığınız ücretsiz reklamınız ise cabası. Siz şahsi bilgisayarınızda her programı lisanslı mı kullanıyorsunuz? Kullanıyorsanız emeğe saygı duyduğunuz için teşekkürler benimde lisanslı kullandığım yazılımlar mevcut ama burada konuyu açan arkadaşta bizden lisanssız crackli bir paylaşım talebinde bulunmuyor. Sadece kurulum dosyasına ihtiyacı var bununda ne hırsızlık nede başka bir suçlama ile alakası yok! Öyle bir durum olsaydı eğer, emin olun büyük firmalar yazdıkları programdan çok açtığı lisans davaları ile köşeyi dönerlerdi.
Vatandaşa gelince, ihtiyacını bilmeden sırf hava olsun o kullanıyor bende geçeyim edasıyla sistem yükseltip içinde bocalayan yada bilgisayarda yaptığı iş haber okuyup office kullanmaktan öteye geçmezken tutup sistem değişikliğine gidip ne yapacağını şaşıranlar bana daha çok komik geliyor. Yanlış anlaşılmasın bu küçümsediğimden yada başka bir mevzudan değil sadece bahsettiğim tarzdaki kişilerin amacını dışında fantazi aramasından kaynaklıdır. Bu şehir içinde asfalt yolda araç kullanan birinin sırf laf olsun diye gidip suv tarzı bir araç alıp sonra sağda solda yav bu araçta çok yakıyor deyip satmaya çalışmasına benzer.
Kafa karıştırma mevzusunda ise bazı insanlar vardır güvendiği bir ortamdan yada kaynaktan kullandığı yada bildiği şeydeki ihtiyacı olan cevabı bilgiyi edinmeye çalışırken oradan biri yada birilerinin sırf laf olsun diye ortaya çıkıp şu sana daha iyi bu senin işini görür edasıyla konuya girmesinden ibarettir. Buda müşterinin bir esnafa giripte sende şu varmı kullandığım malzemenin x parçası kırıldı yada düştü neyse o eksik parçadan arıyorum deyip, esnafın ise abi onu nabacan al bu o kullandığın aletten daha iyi deyip adamın elindeki tüm malzemeyi hurdaya çıkartır gibi yeni malzeme satmaya çalışmasına benzer. Anlamayanlar için son bir örnekle de bunu özetleyeyim. Arkadaş Windows 7 kullanıyor, bilgisayarında kurulu eski yeni toplam 20 program var bu kişinin birde Windows 7 yi kullandığı süre boyunca biriktirdiği bir arşivi mevcut. Arşivdeki bazı programlarında ortada ne firması kalmış nede güncel destek verecek yazılımcısı diyelim ama o programlarıda ihtiyacı oldukça kullanıyor. Bir öneri ile tuttu win10 a geçti. Bu arkadaş altı üstü usb den iso dosyası ararken tuttu işletim sistemini değiştirdi. Ne olacak peki? Sorusuna aradığı yarım yada bir saatte halledebileceği bir cevap için tuttu günlerce üstesinden gelmeye çalışacağı sorunlar silsilesiyle mücadele edecek. Bazen kurmaya çalıştırdığı bir programında uyumsuzlukla karşılaşırken bazen aradığı bir driverda yazılımcının destek vermemesinden sıkıntı çekecek bazende anlam veremediğiniz hatalar ve bunlar için harcanan süreler olacaktır.

İşin özeti şu arkadaşım, kimse kusura bakmasın. Ben bu tarz fikirlere de önerilere de karşıyım. Bir bilgisayar konusu için değil piyasada da görüyorsun. İnsanların aradığı bazen çok basit bir cevapken tutup o insanların kafasını türlü şeylerle karıştırıp meşgul ediyorlar ve ihtiyacının dışında işlere giriştiriyorlar sonuç? O işe girişen vatandaşın ya yok yere parası gidiyor, ya zamanı, yada huzuru. O kişiyi bu fikre sürükleyen ise ortaya attığı laf ile kalıyor. @Yılmaz yüksel kusura bakma arkadaşım senin konuyu da meşgul ettik konu dışı cevaplarla doldurduk ama neyse idare et artık. @Ar-kur-Tek sende şahsına alınma arkadaşım, mevzu mevzuyu açtığı için bazı şeyleri ekstradan yazmam gerekti. Saygılarımla.

Alınacak bir şey yok da konuyu çok genele kaydırmışsınız.Sizin kafanızda w10'a geçen kesin sorun yaşayacaktır gibi bir imaj var benim açımdan ise ben daha (1 istisna oda dell'in bir dizüstü idi) öyle geçmeye engel teşkil edecek bir problemle karşılaşmadım ve kullanıcılarda bu yönce bir şikayette bulunmadı.

Ama asıl anlaşamadığımız konu "microsoft istese engeller" meselesi. Ben ticari firmalar açısından olaya bakmıyorum.Bir konu kanunen yasaksa yasaktır.İster firma göz yumsun ister göz yummasın.Benim için aslolan kanun.Halihazırda da kullanıcı sözleşmesine göre windows sürümleri için bedel ödemek zorundasınız.Ödemeden kullanıyorsanız bu hırsızlık oluyor bu kadar basit.Bunu şudur budur diye tevile ihtiyaç yok.

Neyse..Arkadaşa hala uğraşmadan windows 10 İSO sürümünü temin edip kurmasını öneriyorum.Hem oynanmamış İSO sürümlerini edinmek kolay hem daha iyi bence.Yapar yapmaz kendi bileceği iş neticede.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri