WinCC'de Script Sorusu

wincc ile Scada uygulamaları yapabilmek için illa script yazmakmı gerekiyorve script yazabilmek için de c++ bilmek gerekiyormu
tabi ki script yazılmadan da scada tasarımı yapabilirsiniz scriptler özel işlemler için kullanılır yani müşterinin projede istediklerini wincc karşılayamadığı zamanlarda veya bir butona bir işlev yüklemek isterseniz genellikle scriptler devreye girer. C veya visual basic ile script yazılımı yapabilirsiniz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar,

Bende bir soru sormak istiyorum. script içerisinden bir nesnenin örneğin rectangle özelliklerini değiştirmek istiyorum.
mesela rengi, boyutları gibi. bununla ilgili nasıl bir script yazmam gerekiyor?

ugur kardeş bunu scripte degilde raporlama bölmesinde de yapabilirsin istedigi saati seçip exselle aktarabiliri otomatik olmaz sadaca
programı kullanan oparatör istedigi saati seçip yazdır diyecek exzel sençenegi çıkar saten ok diyecek dosya açıp kaydetcek

Merhabalar,

Bende bir soru sormak istiyorum. script içerisinden bir nesnenin örneğin rectangle özelliklerini değiştirmek istiyorum.
mesela rengi, boyutları gibi. bununla ilgili nasıl bir script yazmam gerekiyor?
hocam rectangle ın rengini motor durumuna göre değiştirmek için gereken script i biliyor musun?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri