Wincc flexible 2008 ile OP den program çekip düzenlemek..

aybulus

Üye
Devreye daha önce alınmış bir sürü siemens OP panel bulunmakta ve bende bunların programlarını çekmek ve gerekirse üzerlerinde oynamak istiyorum.Mesela elimde TP 170B color (hafıza kartı yok) ve içinde bir program var.PC den direk Wincc flexible 2008 ile OP ye atabiliyorum fakat bunun tam tersini nasıl yaparım.Teşekkürler şimdiden..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Devreye daha önce alınmış bir sürü siemens OP panel bulunmakta ve bende bunların programlarını çekmek ve gerekirse üzerlerinde oynamak istiyorum.Mesela elimde TP 170B color (hafıza kartı yok) ve içinde bir program var.PC den direk Wincc flexible 2008 ile OP ye atabiliyorum fakat bunun tam tersini nasıl yaparım.Teşekkürler şimdiden..

Eger projeyi olusturmus kisi resimdeki kutucugu işaretlemisse projeji diğer resimdeki gibi back Transfer yapıp alabilirsiniz.Tabi TP170A TP177A serisi paneller enable back transfer olayını desteklemezler.

Kart olması önemli değildir TP170B serilerinde WinCE sistemi vardır ve projeyi bir dosyada tutar.Tabi Projeji yapmıs olan kişi Enable yapmamıssa projeyi alamassınız.

Mesela ben hiç enable yapmam :p Ama sen yine bir dene belki adam enable yapmış olabilir!!!!

Hasan Bey giderek hayranınız olmaya başlıyorum:)) çok teşekkür ederim..Eğer enable yapmamışlarsa yandık o zaman....

merhaba..
elimde 1ad tp177a panel var bu panelden back transfer ile çektim ve bir psd dosası olarak bunu aldım fakat bunu başka bir panele wincc ile nasıl atabilirim. kolay gelsin...

Arkadaslar merhaba;

Backup sadece Hasan beyinde belirttigi gibi back transfer enable edildi ise geri alinabilir ve sadece dosya olarak alinabilir. Proje acilip uzerinde oynama yapilamaz. Bunun icin tek yol programin elinizde olmasi. Backup yapilmis dosyayi pack&go ile panele gonderbilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri