Webasto ile teras ısıtma

xagama

Üye
Merhabalar iyi günler. Benim 36 metrekare bir terasım var (7x5m Yükseklik 3m). Bu terası doğalgaz ile ısıtmak benim için çok maliyetli oluyor, doğalgaz projesinin değişmesi gerekiyor yani anlayacağınız baya uğraş ve para istiyor. Bende bunlardan kaçınmak için aklıma webasto sistemleri geldi. Araştırmalarıma göre pek bir yakıt tüketiminin olmadığını öğrendim. Terasıma almak istiyorum. Sorularım şunlar; Sizce teras webasto ile ısıtılır mı, ısıtılırsa ne büyüklükte bir webasto cihazı kullanmalıyım? (Not: Markasının illa webasto olması gerekmiyor, herhangi bir kaliteli marka ısıtıcıda olur.)

Merhabalar iyi günler. Benim 36 metrekare bir terasım var (7x5m Yükseklik 3m). Bu terası doğalgaz ile ısıtmak benim için çok maliyetli oluyor, doğalgaz projesinin değişmesi gerekiyor yani anlayacağınız baya uğraş ve para istiyor. Bende bunlardan kaçınmak için aklıma webasto sistemleri geldi. Araştırmalarıma göre pek bir yakıt tüketiminin olmadığını öğrendim. Terasıma almak istiyorum. Sorularım şunlar; Sizce teras webasto ile ısıtılır mı, ısıtılırsa ne büyüklükte bir webasto cihazı kullanmalıyım? (Not: Markasının illa webasto olması gerekmiyor, herhangi bir kaliteli marka ısıtıcıda olur.)
Benim çok ilgimi çekti. Böyle değişik olabilir projeler foruma renk katıyor. Sadece Yanan mazotun kokusu rahatsız eder sanıyorum. Birde gürültüsü. Abi denemiş

alttan yani tabandan ısıtmayı bir düşünseniz

Webasto tek bir yerden üflediği için küçük hacimlerde etkili oluyor. (karavan, ambulans, kamyon kupa vs.) sizin hacminiz 105m3, bu saydığımız hacimler 10 m3 civarı oluyor. Bir kanal yardımıyla dağıtımı yapılabilir. Webosta yaklaşık 5kw ısıtma sağlıyor.
Büyük hangar şantiye vs için kullanılan dizel ısıtıcı sobalar var. Forumda kullanan mutlaka vardır. Ses durumunu bilmiyorum. Alternatif olarak değerlendirilebilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,357
Kullanıcılar
451,838
Son üye
Reshad123456789

Yeni konular

Geri