Voltaj Regülatörü Yüksek Gerilim Koruması

sedetre

Üye
1.5 kVa Edi marka röleli gerilim regülatörü kullanıyorum. Cihaz 130-260 V arası çalışıyor fakat regülatörün çıkış düşük gerilim koruması 195 V , yüksek gerilim koruması da 245 V. Ben cihazın yüksek gerilim korumasını 260V 'a çıkarmak istiyorum bunu yapabilir miyim? Bunu istememin sebebi ise,şebekeden gerilim bazen çok düzensiz geliyor ve regülatör çıkışı da buna bağlı olarak sürekli değişiyor. Mesela bugün 249 V çıkış gördüm ve cihaz çıkış vermeyi kesti. Benim regülatörün çıkışına bağladığım cihaz 175-260 V arası çalışabiliyor. Yani cihazıma 250 V gelmesinde bir sakınca yok ama regülatörün koruması bunu engelledi doğal olarak. Bu konu hakkında yapabileceğim bir şey var mıdır?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
çıkış voltajın 249 volt peki giriş voltajı kaç volt du ölçtünmü

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri