vinç motoru

metinata

Üye
Elimde mono faz olduğunu zannettiğim clemens grubu dağılmış bir vinç motor var. Bunu çalıştırmak istiyorum.
Mavi siyah ve kırmızı uçlara değişik şekilde elektirik verdim fren mekanizması açılıp motor dönmedi.
Fren dediğim rotor miline frezeli geçmiş yayla bastırılan bir mekanizma.
Bunu söküp onsuz monte ettiğimde motoru tek yönde çalıştırabildim..

1 Bunu nasıl adam ederim.
2 dönüş yönünü nasıl ileri geri ayarlarım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
her iki yöndede balata bobinini enerjiletip frenin açtırmanız gerek.ileri geri devrenizin yardımcı kontaklarını kullanıp yapabilirsiniz.diyota dikkat edin.

motorun balatası tamamen mekanik bobin felan yok. rotorun frezeli milinde normalde yay ile kapağa yay ile sıkıştırılmış vaziyette.
bir şekilde motora enerji verilince kendini rotora çekip yayı sıkıştırıyor ve sisitem dönüyor. yayı sökünce boşta motor çalışıyor. ama enerji vermede bir sıkıntı var. üç kablo ya nasıl enerji verilecek hem motor yönü ayarlanacak hem fren çekilecek.

sn metinata, motorunuzun rotoru konik mi?

rotor düz
normal asekron motor gibi sadece pervene tarafı uzunca bırakılmış frezeli mil.
frezenin uzerinde hareket eden rotor çapında, rotorla arka kapak arasına yay ile sıkışan çelik bir kütle var.

manyetik sistem yoksa konik rotorlu olması gerek.

olabilir
konik rotorlu motor olduğunu yani öğrendim. esas elektrik bağlantısını nasıl yapacam ki alet çalışsın.

motora enerji verdiginizde motorun rotoru ice dogru çekip freni serbes bırakmalıdır yani konik rotorlu motordur motorunuzun etiket degerleri yok mu ? mono faze oldugundan emin misiniz trifazede ola bilir donus yonu değiştirme basit onemli olan fren sistemini cozmeniz

herhangi bir etiket yok zaten dağımış bir sistemin parçası.
ama 3~faz verip bir denemiştim değişiklik olmadı.
1~faz olası daha ihtimal çünkü yarım bir tek faz limit swici var.

bu bahsettiğin nasıl bir sistem, fotoğraf paylaşman mümkün mü?

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri