Vinç aşağı indiriyor yukarı kaldırmıyor.

aek68

Üye
Merhaba.
Evimde Netlift 250-500 kg bir elektrikli caraskal kullanıyorum.
elektrikli_mini_vinc_caraskal.jpg

Çift çıkışlı kondansatörlü bir model.
birgün kullanım sırasında aşağı indirirken yukarı çekmedi ve o şekilde kaldı.
Halen aşağı iniş yönünde çalışıyor. yukarı çekmiyor. Rocker switch den olabileceğini düşünerek anahtarı değiştirdim. yine aynı şekilde çalışıyor. Limit switchleri kontrol ettim. Bir anormallik görünmüyor. Problem neden kaynaklanıyor olabilir? yardımcı olabilir misiniz?
WhatsApp Image 2021-10-09 at 13.11.52.jpeg

WhatsApp Image 2021-10-09 at 12.29.17.jpeg

WhatsApp Image 2021-10-09 at 12.28.20.jpeg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
acaba kondansatör devreye girmiyormu veya bozuldumu. bildiğim kadarıyla ters dönmeyi kondansatör sağlıyor.

Kondansatörleri ölçüm. Üzerinde yazan değeri doğru bir şekilde ölçüyorum. Anahtarı değiştirdim. Limit switchleri kontrol ettim. Bir anormallik göremedim. Yine de aşağı yönde çalışmıyor.

şimdide aşağı yönde mi çalışmıyor?
Yok onu yanlış yazmışım :) yukarı yönde çalışmıyor.
Kondansatörleri multimetre ile ölçtüğümde üzerindeki değeri doğru bir şekilde ölçüyorum. Ancak multimetrenin ölçülen değeri göstermesi kutupları bağladıktan yaklaşık 3-5 saniye sonra oluyor. Bu normal midir? Kondansatör sizce normal bir şekilde çalışıyor mu?

Yok onu yanlış yazmışım :) yukarı yönde çalışmıyor.
Kondansatörleri multimetre ile ölçtüğümde üzerindeki değeri doğru bir şekilde ölçüyorum. Ancak multimetrenin ölçülen değeri göstermesi kutupları bağladıktan yaklaşık 3-5 saniye sonra oluyor. Bu normal midir? Kondansatör sizce normal bir şekilde çalışıyor mu?
Evet kondansatörler geç değer gösterir çünkü dolması gerekli.

motorun sargılarını ölçtünüz mü? Aşağı yön ve yukarı yöne dönmeyi sağlayan eşit değerli iki sargı var bu tip motorlarda. Motordan 3 uç çıkıyor olmalı. Ortak ucu bulup sargıların her ikisinin de aynı değeri verip vermediğine bir bakın. Ölçüm sonuçlarını buraya yazın.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri