Vibrasyon Önleme-Emici Yöntemler

Vibrasyon sonumleyici olarak beton tavsiye ederim. Cok cesitli beton karisimlari var. Ama uygulamada betonun ideal basinc dayanimina ulasana kadar kadar 1-6 ay vakit gecebilecegini, genleşme ve büzülme olacagini da goz onunde bulundurmaniz iyi olabilir.

Doğrudur. Beton konusunda deneyimli kişilerle görüşmekte fayda var

Kum yerine metal doldurulabilir. Böyle bir uygulama var mı, sakıncaları var mı, titreşime etkisi nasıl olur?

Özgül ağırlığı yüksek (11,34 g/cm³) fiyatı uygun (3.5-4 TL/kg), görece kolay eriyen (327.46 °C, dumanı zehirli) kurşun var. Kurşun dolgu yapılırsa yerinden kımıldayamaz.:)

Son düzenleme:
Senin en büyük problemin profil içindeki dolgunun titreşim durumundaki davranışını bilmemen. Ben de bilmiyorum. Kimyasal dolgu yani beton veya epoksi titreşimde demirden ayrılır mı ayrılmaz mı, orası muamma.

Epoksi-granit diyeceğim. En sağlamı o ama kalıplarını hazırlamak bir ömre bedel. Çok zahmetli.

Bence sen hiç uğraşma. Kalın etli profil seni kurtarır. İçini doldurmaya uğraşma.

Senin en büyük problemin profil içindeki dolgunun titreşim durumundaki davranışını bilmemen. Ben de bilmiyorum. Kimyasal dolgu yani beton veya epoksi titreşimde demirden ayrılır mı ayrılmaz mı, orası muamma.

Epoksi-granit diyeceğim. En sağlamı o ama kalıplarını hazırlamak bir ömre bedel. Çok zahmetli.

Bence sen hiç uğraşma. Kalın etli profil seni kurtarır. İçini doldurmaya uğraşma.

Bıgün bir mühendis ile görüştüm. Profilin içini doldurman gereksiz. İşleyeceğin malzeme zaten ağırlık edecek. Üzerinde platinden tablan olacak oda bir ağırlık olacak. Gövde ağırlaştırma olayı malzemeyi yani büyük kütleleri havada çevireceğin zaman yada mesela torna gibi parçayı döndüreceğin zaman gerekli. Onun dışında kalın profil kullanman yeterli olur senin için dedi

ustalar halen cnc den bahsediyorsunuz değilmi beton dolgu platin tabla falan gözüm korkmaya başladı

eee biz ne dedik :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,257
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri