Vestel No frost sogutmuyor..

prose

Üye
Merhabalar..
Eski model Vestel No frost buzdolabinin motor kisminda resimdeki parcadan 15-20 saniyede bir "çıt çıt"diye ses geliyor.bu sorun basladiktan sonra buzdobinin hem alti hem ustu sogutmuyor.acaba bu sorun motordan mi? Gazı filan bitmis olabilir mi?

Motoru soklayin bakın çalışıyor mu. Çalışır ise termik role grubunu değiştirin. Çalışmak istiyor çalışmıyor ise kart arızalı olabilir. Gazı kolay kolay bitmez. Kaçak olması lazım. Soklama videosu var youtu.be de bakın. Elinizden gelmiyo ise kurcalamayin zira tehlikeli

Merhabalar..
Eski model Vestel No frost buzdolabinin motor kisminda resimdeki parcadan 15-20 saniyede bir "çıt çıt"diye ses geliyor.bu sorun basladiktan sonra buzdobinin hem alti hem ustu sogutmuyor.acaba bu sorun motordan mi? Gazı filan bitmis olabilir mi?

Günaydın hayırlı sabahlar. Vestel in BZA-XXL 4707XE VDF NF kullanıyorum. Dolap yaklaşık bir yıldan beri kapı açık kaldığında çıkarttığı sesi çıkartıyor. Ekranda da ünlem işareti var. Ekran koruyucuya basınca ses kesiliyor ancak ünlem yanıp sönmeye devam ediyor. Sonra tekrar ses çıkarmaya başlıyor. Dolabın çalışmasında ve soğutmasında bir sorun yok. Pirizle dolap arasına tunçmatik akım düzenleyici taktım fayda etmedi. Dolabın fişini çekip 30 saat kadar bekledim. Alt gözlerde bulunan plastik kapakları söküp buzlar erimiş mi diye baktım. İyice erittim Acaba sorun nerede ? Bu sesin kesilmesini ünlem işaretinin sönmesin sağlayabilir misiniz.

Kapı acik zannediyor dolap. Yani kapı butonu veya adı ne ise o arızalı büyük ihtimalle. Yada kart arızalı. Kapı kapağında kapının temas edip içeri bastığı o tetik degismeli önce. Emin olmak için butonu sökün. Uçları kısa devre yapın ses giderse buton arızalı. Gitmezse buton sağlam kart arızalı

Kapı acik zannediyor dolap. Yani kapı butonu veya adı ne ise o arızalı büyük ihtimalle. Yada kart arızalı. Kapı kapağında kapının temas edip içeri bastığı o tetik degismeli önce. Emin olmak için butonu sökün. Uçları kısa devre yapın ses giderse buton arızalı. Gitmezse buton sağlam kart arızalı
Çok teşekkür ederim kapı swich ini kontrol edeceğim. İnşallah ondandır. Sonucu bildiririm. İzmir Bayraklı da 75 nci yıl mahallesinde 17 yaşadım.

Tamam kardeşim kolay gelsin. Bende Bucadayim
Gürkan kardeşim kapı swich inin nerede olduğunu bir türlü bulamadım. Acaba alt gözlerde bulunan sıcaklık sensöründen olabilir mi diye onları değiştirdim yine olmadı :(

Ekli dosyalar

• DSC_1713.JPG
    DSC_1713.JPG
    302.2 KB · Görüntüleme: 11
  • DSC_1712.JPG
    DSC_1712.JPG
    456.9 KB · Görüntüleme: 9
  • DSC_1716.JPG
    DSC_1716.JPG
    246.8 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Abi dışa çıkıntılı bir buton olabilir yada kapının kapandığını anlayan bir sensör olabilir. Böyle ayrı bir yuvası gibi bisey olabilir. Kapının öptüğü yüzlerde diğer bölgelerden farklı bir yapı varsa onun altına bak kapak gibi biseyin altında olabilir. Tahmin yürütüyorum. YouTube bakcan yada. Kapı sensoru gibi aramalar yapıp
Dolabin kapağını açıp karşı dan bi fotoğraf atabilir misin
Yada buzzeri iptal etcen abi. Soketi vardır sok gitsin son çare

Abi dışa çıkıntılı bir buton olabilir yada kapının kapandığını anlayan bir sensör olabilir. Böyle ayrı bir yuvası gibi bisey olabilir. Kapının öptüğü yüzlerde diğer bölgelerden farklı bir yapı varsa onun altına bak kapak gibi biseyin altında olabilir. Tahmin yürütüyorum. YouTube bakcan yada. Kapı sensoru gibi aramalar yapıp
Dolabin kapağını açıp karşı dan bi fotoğraf atabilir misin
Yada buzzeri iptal etcen abi. Soketi vardır sok gitsin son çare

Ekli dosyalar

• DSC_1717.JPG
    DSC_1717.JPG
    235.9 KB · Görüntüleme: 7
  • DSC_1718.JPG
    DSC_1718.JPG
    250.8 KB · Görüntüleme: 7
Moderatör tarafında düzenlendi:
2 kapının arasındaki dolap gövdesinin resmini atın bu kadar yakından olmasın ayrıca. Buton gibi çıkıntılı plastik parça yok mu?

Sizin dolap sağ sol çift kapı sanırım, bu durumda yine üst çerçeve kısmında kapı kapanınca basacak plastik parça vardır.

Merhabalar..
Resimde üstteki sokette sorun var gevşek temas sonucu renk atmış biraz, o parçadan kaynaklanabilir motorun kesik çalışması

Forum istatistikleri

Konular
128,099
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri