Vestel HG 465 No Frost Buzdolabı Soğutma Problemi

volki1988

Üye
Arkadaşlar merhaba...
Önceki gün bayramın 3. günü olması dolayısıyla dışarı çıkıyorduk. Dışarı çıkmadan önce de dolaptan su alıp şişeyi yerine koydum. Fakat çıkarken dolabın kapısını kapatmayı unutmuşum. Daha doğrusu kapattığımı zannettim ama kapanmamış. 6-7 saat sonra eve döndüğümde buzdolabının kapısının açık olduğunu farkettim. İçi sıcaklaşmıştı. Kapısını kapatıp normale döneceğimi zannettim ama değişen bişey olmadı. Bunun üzerine dolabın fişini çektim. Sabaha kadar dinlenmesini sağladım. Sabah servisini aradım servisi 24 saat dinlendirirsem tekrardan çalışabileceğini söylediler. Gazın oturmuş olabileceğini ve tekrar çalıştırmamda 2-3 saat sonra tam soğutma yapabileceğini söylediler. Bir de dolap çalıştığında motor kısmında termik rölenin atma sesi gibi ses geliyor. Çıt çıt diye. Sizce ne yapmalıyım. Bu arada buzdolabını modeli Vestel HG 465 No-frost.
Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Buzdolabınız sürekli soğutma yaptığından evaporatör üzeri eritilemeyecek kadar fazla karlanmıştır.

Buzdolabını fişten çekip boşaltarak kapıları açık şekilde 2 gün bekletin. Cihazın motorunun üzerindeki buharlaştırma kabına su dolduğunu göreceksiniz. Su akması durduğunda buzdolabını içi boş olarak tekrar fişe takın. Dondurucu bölme -18 dereceye ulaştığında besinlerinizi yerleştirin.

Ekleme olarak, buzdolabının 6 saat çalışmasından bir zarar gelmez. Gaz oturması vb gibi bir durum söz konusu değildir.

Arkadaşlar merhaba...
Önceki gün bayramın 3. günü olması dolayısıyla dışarı çıkıyorduk. Dışarı çıkmadan önce de dolaptan su alıp şişeyi yerine koydum. Fakat çıkarken dolabın kapısını kapatmayı unutmuşum. Daha doğrusu kapattığımı zannettim ama kapanmamış. 6-7 saat sonra eve döndüğümde buzdolabının kapısının açık olduğunu farkettim. İçi sıcaklaşmıştı. Kapısını kapatıp normale döneceğimi zannettim ama değişen bişey olmadı. Bunun üzerine dolabın fişini çektim. Sabaha kadar dinlenmesini sağladım. Sabah servisini aradım servisi 24 saat dinlendirirsem tekrardan çalışabileceğini söylediler. Gazın oturmuş olabileceğini ve tekrar çalıştırmamda 2-3 saat sonra tam soğutma yapabileceğini söylediler. Bir de dolap çalıştığında motor kısmında termik rölenin atma sesi gibi ses geliyor. Çıt çıt diye. Sizce ne yapmalıyım. Bu arada buzdolabını modeli Vestel HG 465 No-frost.
Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

ptc role arızalı değiştirin sağlıklı çalışacaktır

Cevaplarınız ve çözüm önerileriniz için teşekkürler. 24 saat dinlendirdim ve yaklaşık 2 saattir çalışıyor. Ama dolabın kapısını açıp içinin derecesine bakmadım. Servisi 3 saat beklesin demişti. Ben de öyle yapıp 3 saat sonra bakıcam.

ptc role arızalı değiştirin sağlıklı çalışacaktır.
Dediğiniz doğru çıktı. Termiği söküp salladım ve şıngır şıngır ötüyordu. Yani fan motoru çalışıyor fakat kompresör çalışmıyordu. Termiği değiştirince problem çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri