vestel hidra 800 Isıtma Sorunu

arda_31

Üye
Arkadaşlar vestel hidra çamaşır makinası programı kuruyorum 90 derece ye ayarlıyorum 3 dk ısıtıyor kesiyor sonra 5dk yıkıyor ısıtıcı tekrar devreye giriyor 3 4 dk daha ısıtıyor sonra kesiyor durulama geçiyor ben 90 derece beklerken 30 dereceyi bile bulmuyor su ntc yi değiştirdim sorun nerde olabilir...

bence sorun vestelin kendisinde. genel olarak vestelden uzak durmak taraftarıyım ben.

Arkadaşlar vestel hidra çamaşır makinası programı kuruyorum 90 derece ye ayarlıyorum 3 dk ısıtıyor kesiyor sonra 5dk yıkıyor ısıtıcı tekrar devreye giriyor 3 4 dk daha ısıtıyor sonra kesiyor durulama geçiyor ben 90 derece beklerken 30 dereceyi bile bulmuyor su ntc yi değiştirdim sorun nerde olabilir...
taktığınız ntc direnç değeri 10-12 kohm olması lazım.(25 derecede ölçüm).daha düşük değer veriyorsa dediğiniz durum oluşur.
ayrıca kart üzerindeki ısı ayar düğmesini kontrol edin .aradaki plastik yönü yanlış olabilir yada potansiyometre bozulmuş olabilir.
bunlarda sorun yoksa kart yazılımı sorunlu demektir.

süper master ustam kartım tamirden yeni geldi program çökmüş program yüklendi ntc 3 4 tane ntc denedim hepsinde sonuç aynı o kart üzerinde ısı ayar düğmesini değiştireyimmi

süper master ustam kartım tamirden yeni geldi program çökmüş program yüklendi ntc 3 4 tane ntc denedim hepsinde sonuç aynı o kart üzerinde ısı ayar düğmesini değiştireyimmi
program çökmesi diye bişey yok.o karta program yüklenmez.

program çökmesi diye bişey yok.o karta program yüklenmez.
yorumumu düzeltiyorum
program çökmesi olduğunda yükleme yapılamaz.
ısı ayar düğmesi ile ön paneldeki düğme arasında hareket sağlayan renkli plastiğin yönünü kontrol edin.potansıda değiştirip bi deneyin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri