Vestel bulaşık makinası kart arızası

Arkadaşlar vestel marka bulaşık makinası kartı 680 ohm direnç tanıyor değiştirdim fakat aynı arıza devam ediyor resimde mevcut nedeni ne olabilir
Screenshot_2021-02-03-16-30-44.png

Kartta gözle görülür bir arıza varmı bakın
Kondansatörleri kontrol edin şişme patlama varmı
Smd direnç kondansatörlerde yanma var mı kontrol edin
Ölçme işlemlerinden anlıyorsanız bu tarz arızalı elemanları ölçüp testedin zora bir entegre bozulmuş olabilir yada transistör

Hocam doğru söylüyor bence , değiştirmenize rağmen kısa devre oluşuyorsa entegre kaynaklı olabilir eğer entegre değişimi ile sorun devam eder ise hattı takip edin elemanları söküp dışarda ölçüm yapınız

Hocam doğru söylüyor bence , değiştirmenize rağmen kısa devre oluşuyorsa entegre kaynaklı olabilir eğer entegre değişimi ile sorun devam eder ise hattı takip edin elemanları söküp dışarda ölçüm yapınız
Bendeki makinada aynı sorun var sistemi çalıştırdığımda tahliye pompasi çalışıyor program bitince sonra su alma ventili devreye giriyor ve hemen akabinde kart patlıyor takip ettigimde şu gentil yolundaki transistör ve direnç patliyor

Bendeki makinada aynı sorun var sistemi çalıştırdığımda tahliye pompasi çalışıyor program bitince sonra su alma ventili devreye giriyor ve hemen akabinde kart patlıyor takip ettigimde şu gentil yolundaki transistör ve direnç patliyor
Ventil arızalıdır devreye girdiğinde transistörü bozuyodur.

Degistirdim yine ayni ventil anlık olarak devreye giriyor ve kart patliyor şu ana kadar 6 adet kart patladı bakmadigim yer kalmadı kafayı yedim
Bir anormallik olduğu kesin. Kartın ve ventilin fotoğrafını paylaşabilir misin?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri