ustam bende vestel 6090c çamaşır makinesi var..amortisörlerini değiştirmem gerekiyor. ama amortisörün modelini bilmiyorum..bu modellerde hangi tip amortisör var..yardımcı olursanız memnun olurum..kolay gelsin..

Sürtünmeli tip amortisör bulunmakta makinanızı yan yatırın amortisörlere ulaşacaksınız

vestel whyt wd 1100 tam kurutmalı o.ç.m hiç çalışmıyor tryaktan tetikleyince sadece motor dönüyor. bilen ustalardan rica ediyoruz bizi bilgilendirirseniz seviniriz...
*************@hotmail maillerinizi bekliyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Arkadaşlar,
Vestel çamaşır makinesinin su atma motorunu su atarken ses yaptığı için söküp temizledim. Şimdi değişik programlarda çamaşır yıkarken suyu atmadan duruyor ve ön paneldeki "Yıkama ve Bitti" ledleri yanıp sönüyor. Nerede arıza olabilir anlayamadım, sadece su atma motorunu temizleyip yağladım ve yerine taktım. Makinede kontrol kartı elektronik, tekrar program atmak mı gerekir?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Bakım yapmakla aşınmış parçaların onarılması mümkün degildir, bobinin enerjilenmeside pompanızın çalışacagı anlamına gelmiyor.

su tahliye motorunuzu degiştiriniz.

Bakım yapmakla aşınmış parçaların onarılması mümkün degildir, bobinin enerjilenmeside pompanızın çalışacagı anlamına gelmiyor.

su tahliye motorunuzu degiştiriniz.

Sayın Alfa romeo ve diğer bilgisi olabilecek arkadaşlar,
bir problem konusunda görüşlerinizi istirham edeceğim.

wms800t makinamız var, 2 kere gürültülü çalışma şikayetiyle servis çağırdık, denge ağırlık bağlantılarının ayarsızlığı teşhisi koydular her seferinde,
son zamanlarda yine çok sesli ve titreşimli çalışmaya başlamıştı, bizde giderek azalan miktarlarda çamaşır atmakla durumu idare etmeye çalıştık ancak son yıkamada ise 2-3 parça giysiyi bile yıkayamadı, sıkmaya geçemedi makina, bizde çekindik ve kapattık makinayı.

Sizce problem yine ayarsızlık mıdır? Bir fikriniz var mı, ön fikrimiz olsun diye size sorup öyle servis çağıralım diye düşündük, şimdiden vaktiniz ve ilginiz için şimdiden teşekkürler..

Sayın Alfa romeo ve diğer bilgisi olabilecek arkadaşlar,
bir problem konusunda görüşlerinizi istirham edeceğim.

wms800t makinamız var, 2 kere gürültülü çalışma şikayetiyle servis çağırdık, denge ağırlık bağlantılarının ayarsızlığı teşhisi koydular her seferinde,
son zamanlarda yine çok sesli ve titreşimli çalışmaya başlamıştı, bizde giderek azalan miktarlarda çamaşır atmakla durumu idare etmeye çalıştık ancak son yıkamada ise 2-3 parça giysiyi bile yıkayamadı, sıkmaya geçemedi makina, bizde çekindik ve kapattık makinayı.

Sizce problem yine ayarsızlık mıdır? Bir fikriniz var mı, ön fikrimiz olsun diye size sorup öyle servis çağıralım diye düşündük, şimdiden vaktiniz ve ilginiz için şimdiden teşekkürler..

Denge agırlıklarınızı sıkıştıran vidaların boylarını 4 mm taşlatıp tekrar yerine vidaladıgınızda sorununuz tümüyle ortadan kalkacaktır .
Vidaları sıkarken aşırı güç kullanmayın kırılabilir

öncelikli olarakverdiğiniz bilgiler için teşekkürler

wmk 1200 cl kullanıcısıyım evimi taşıdıktan sonra çamaşır makinasında belli sıkıntılar ortaya çıktı. ilk su alma esnasında suyu alırken ekranda OUT yazıyro. ama program devam ediyor. daha sonra programın bitmesin 17-18 dakika kala aynı şekilde ekranda OUT yazmaya başlıyor ve program tekrar 21. dakikaya geri dönüyor. sıkma ve boşaltma işlemlerini tamamlamıyor ve su boşaltma halinde makina çalışmaya devam ediyor. elle sıkma programına geçmek zorunda kalıyorum. bu sorunun kaynağı ne olabilir? birde ara sıra aşırı yük hatası veriyor.

öncelikli olarakverdiğiniz bilgiler için teşekkürler

wmk 1200 cl kullanıcısıyım evimi taşıdıktan sonra çamaşır makinasında belli sıkıntılar ortaya çıktı. ilk su alma esnasında suyu alırken ekranda OUT yazıyro. ama program devam ediyor. daha sonra programın bitmesin 17-18 dakika kala aynı şekilde ekranda OUT yazmaya başlıyor ve program tekrar 21. dakikaya geri dönüyor. sıkma ve boşaltma işlemlerini tamamlamıyor ve su boşaltma halinde makina çalışmaya devam ediyor. elle sıkma programına geçmek zorunda kalıyorum. bu sorunun kaynağı ne olabilir? birde ara sıra aşırı yük hatası veriyor.

pompa filitreniz aşırı dolu veya su tahliye hortumunuz ezik veya pompa motoru hatası .
zamanında su tahliyesi yapılamıyor.

bilgiler için teşekkürler pompa filtresini birkaç kez temizledim dortumları kontrol ettim asıl sorun suyu makinaya alırken oluyor su alımı esnasında ekranda OUT yazısı çıkıyor bu hatayı farklı yerlerde araştırdım ancak böyle bir hata koduyla karşılaşmadım. birde wmk 1200 cl nin test uygulamalarına nasıl geçiliyor bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? ayrıca bu kadar çabuk cevap verdiğiniz için teşekkürler..

bilgiler için teşekkürler pompa filtresini birkaç kez temizledim dortumları kontrol ettim asıl sorun suyu makinaya alırken oluyor su alımı esnasında ekranda OUT yazısı çıkıyor bu hatayı farklı yerlerde araştırdım ancak böyle bir hata koduyla karşılaşmadım. birde wmk 1200 cl nin test uygulamalarına nasıl geçiliyor bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? ayrıca bu kadar çabuk cevap verdiğiniz için teşekkürler..

TESTE GİRİŞ:

Makinaya enerji verin.

Program dügmesini 3 getirin
Suda beklet tuşuna basılı iken program dügmesini 3 den 2 ye çevir.
Düğmeyi bırak.

Tekrar basılı tut bu defa 2 den 1 e çevir, düğmeyi bıraktıgında teste girecektir

out hatası
durulama suyunun alınamasından olabilir.
Verdiginiz zamanlama durulama suyunu alma sürecine denk geliyor.
Karttan durulama suyu al komutu gelmiyor olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri