Uzaktan kumandali araba

scream123

Üye
Arkadaşlar 1:10 off road araba var 8.4 volt ile çalışıyor buna 14 volt enerji verdim ilk başta güzel çalışıyordu hızlıydı ama bu gün ileri geri yapıp sağ sol yapmadığını ve duman çıktığını gördüm arabayı sokup baktım transistörleri ölçüm bisey yok sizce sorun neyde

https://i.kontrolkalemi.com/7/aY4aP5.jpg

Şu soldaki 16 bacaklı entegre yanmış ortadan ikiye yarılmış görünüyor.

Yanlışmıyım?

Şanslı izeniz üzerindeki yazıları okunabiliyor ve piyasada bulunan bir entegre ise değiştirebilirsiniz.

aY4aP5.jpg

motorları da yanar 14 voltta entegre dayansa motorlar yanardı zaten. hasar alımıştır sargıları.

Motorlar çalışıyor denedim kırık gördüğünüz sağlam fotoğrafta görünmüş araba ileri geri gidiyor sadece sağ sol yapmıyor

Sağ sol yapmıyor ise voltaj takibi yapmak lazım. görünen 4 adet transistör yada mosfetler sorunludur. Anahtarlamayı yapanlar onlar çünkü.

Araba şuan kumanda ile sinyal de bulmuyor ışıklar yanıp sönüyor sinyal arıyor bunu düzeltmenin bir yolu var mı? 2.4 ghz kumanda

Elimdeki kumandayi baska devre kullanma şansım var mi aliexperrste bu devreye benzer olanlar var

Herseyi yenilemeye karar verdim arabanin üstünde iki tane onnve arkada fırçali motor bulunmakta on sag sol ayari normal motor ile direk donmekteydi bunjn için rc araca cevirmek istiyorum esc10-20a alıcı vericide 3ch kumanda servo icinde mc90 düşünüyorum sizce bunlar yam uyum icinde olurlar mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri