Uzaktan Kumandalı Araba Devresi

T.BOY

Üye
Bana acıl uzaktan kumandalı arabaların ıcındekı devrenın şeması lazım guclu bırsey olursa ıyı olur. normal mesafe yeterlıdır. Yardımcı olursanız sevınırım .

Moderatör tarafında düzenlendi:
dostum güçlü birşey derken neyi kastediyorsun?? mesafe yönünden mi yoksa aracın hızından performansından mı? mesafe diyorsan senin kullandıgın rf modüle baglı. hızından dolayı diyorsan dc motor kullanılmalı. ama dc motor ile kontrol zor olur ve arac hızlı olur. step motor kullanırsan yavaş ve kontrolü iyi olur. dc motora ve step motora göre devre şeması değişir.

arkadaşlar bı arabam var ben devresiyle ilgilenirken kblolar devre üzerinden koptu ve yerlerini bulamıyorum sağ sol olayını çözdüm fakat ileri geri yapmıyor ne yapmam gerekiyo bi yardımcı olursanız sevinirim

sen bana fotolarını atarsan yardımcı olurum foto üstünde belirterek sana gönderirim .......@mynet

Moderatör tarafında düzenlendi:
slm arkadaslar bende bitane uzktan kumandalı araba var sadece sağ sol yapıyo fakat ileri geri gitmiyo sizce neden yapar bunu.bende elektronik merakı var fakat bunu yapamadım.biraz kurcaladım ileri gitti ama geri gitmiyoo yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Elindeki oyuncak uzaktan kumanda devresini iyi incele küçük tellerin izlemiş olduğu yolları takip et ileri gittiyse geride gider yerini bul yeterki. !

dostum güçlü birşey derken neyi kastediyorsun?? mesafe yönünden mi yoksa aracın hızından performansından mı? mesafe diyorsan senin kullandıgın rf modüle baglı. hızından dolayı diyorsan dc motor kullanılmalı. ama dc motor ile kontrol zor olur ve arac hızlı olur. step motor kullanırsan yavaş ve kontrolü iyi olur. dc motora ve step motora göre devre şeması değişir.

Kardeş Step Motor Nedir ? Merak Ettimde :)

arkadaşlar banada lazım hızlı, güçlü ve uzak mesafeli olacak yapabilen varsa baskı devre ve şeması(ısıs-ares)

arkadslar banada acıl uzaktan kumandalı araba decresnn devre seması lazm hızlı ve guzlü bişey ıstyorum ısıs- ares olursa cok ıyı olur smdıden tessekkrler.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri