uzaktan kumanda ile on/off

hukumdar27

Üye
merhaba arkadalar mümkünse bana bu konuda yardımcı olurmusunuz.uzaktan kumanda ile herhangi bir yerde anahtar görevi görecek yani on/off yapabilecegim alıcı ve verici devresi lazım bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.görüşlerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum...bunun illada 2 konumlu olaçak diye bir kaidesi yok tabii bu anahtarlama sistemi 3, 4, 5 olabilr arkadaşlar....

arkadaşım ben bunu televizyonda bu reklam kanalları var orada görmüşdüm. eadamlar bu sistemi duya takmışlar kumandaya basıyorsun ampul yanıyor senin dediğin de bu olsa gerek bence bunu oradan sipariş edebilirsin akıllı duy diye bir googleden arat derim tabi işine yarayacaksa.

Google'da, IR circuits yazıp grafiklerde arat. Aradağını bulacaksın.

arkadaşlar benim aradığım bu tarz birşey değil yani hazır bir malzeme olupta bunu kısıtlı alanlarda ve kısıtlı yerlerde kullanma amaçlı değil en azında 3-4 ayrı yeri kumanda edebileçeğim bir alıcı-verici devresi arıyorum bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim...ARKADAŞLAR

kardeş tam olarak anlamadım ne demek istediğini ama anladığım kadarıyla hazır satılan kit şeklinde değilde şema şeklinde olsun diyosun, daha önceki gönderdiğim mesajda dediğim gibi arattığında örnek devre şemaları çıkacak karşına.

istediğin ne çeşit bir uzaktan kumanda? kızılötesi (IR) mi yoksa radyo dalgasıyla (RF) mı?
IR circuits yerine RF circuits yazarsan radyo dalgalı uzaktan kumanda devre şemaları bulabilirsin.

Bu devreyi bende arıyordum.Tsk. atıksigorta

benim proje1 konum da rf ile lamba açıp kapama. hocam direk dediki udea isimli bi firma var sen ordan alıcı verici 2 modul al onların seri haberleşme protokolünü yaparsın demişti.

bence sizde öyle yapın! kendiniz yapmaya kalktığınızda daha pahalıya geliyor.

Arkadaşlar
Ben bu tür ürünleri Uzaktan Kumanda - uzaktan kumanda satış. adresinden alıyorum her türü var yaklaşık.Telefonla sipariş veriyorum adresime yolluyorlar.
Özel sipariş bile verdim 1-2 defa

mobilya halı mazalarında bir çok yerde bulunuyor çokda basit bir sistem bir elektrik firmasına gidersen yardımcı olurlar uzaktan kumandalı pirizler bile var bir kumandadan 6 piriz çalışabilir isrersen daha çok evdeki bütün pirizlere bu cihazlardan takıyorsun elindeki kumanda ile hepsini ayrı ayrı kumanda edebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,312
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri