Usb portundan 3.5 lik hdd çalıştırmak

burada yazılanları denersen :) veya sorununu nasıl çözersen sonucu dört gözle bekliyor olacağız ....

usb porttan 3.5 inç hdd çalıştıramazsınız . google dan usb to 3.5 sata aratın . çıkan dönüştürücüden alacaksınız . eğer adaptörsüz model alırsanız 12v 2 amper adaptör alınacak .

2.5 inç i adaptörsüz usb den çalıştırabilirsiniz .

selam arkadaşlar Ben usb portundan 3.5 lik hdd çalıştırmak istiyorum ve bunu harici bir adaptör kullanmadan yapmak istiyorum USB portunda +5volt var 3.5inç lik hdd de 12Voltla çalışıyor bu durumda harici bir 12 voltluk adaptöre ihtiyaç duyuyorum.Acaba +5 voltu 12volta yükseltmek için gerilim katlayıcı gibi bi devre varmı?yada bi öneriniz varmı?

Not : Git 2.5 inçlik laptop hdd al demeyin Hem pahalı hemde istediğim kapasitede 2.5 Hdd yok
https://www.robotistan.com/usb-barrel-jack-voltaj-yukseltici-giris-5v-cikis-12v bu belki işini görür

3.5" hdd'ler sanırım 750mA civarı akım çekiyor. Eski 2.5" taşınabilirlerde çift usb girişli kablolar vardı. Biri data ve güç, diğeri güç takviyesi için. Normal 2.0 usb portlarda 500mA'ya kadar güç sağlayabilir. Usb 3.x ler daha yüksek güç sağlayabilir. Ayrıca çevirici kartın da desteği olmalı. Aksi halde dock station gibi ara aparatlara gerek vardır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri