UPS Regülatör Önerisi Hk.

sdrozturk

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Bir konu hakkında fikir ve önerilerinize ihtiyacım var umarım yardımcı olabileceksinizdir.
Kısaca Bulgaristan da dağda bir köyümüz, evimiz var kışları kapatıp Türkiye ye dönüyoruz fakat bahçemizde arı sandıklarımız var ve 3-4-5 ay yalnız bırakıyoruz köy yeri olduğu için gelen geçen giren çıkan çok oluyor bunu da gözlemlemek istiyorum.

1 modemi ve 1 ip kamerayı destekleyecek UPS, Regülatör yada her ikisi nasıl bir proje yapmayı önerirsiniz kışlar sert ve çok şimşekli geçiyor 2-3 modem yandı bu sebeple.

Ekonomik olabilecek şekilde önerileriniz çok değerli olacaktır.
Teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
köyünde elektrik varsa sorun olmaz, ama yoksa hiç bir ups 3-4 ay enerji verecek şekilde çalışmaz. mutlaka beslenmesi lazım güneş paneli-rüzgar gülü-Şebeke elektriği. yani ups çözüm değil ama elektrik gittiğinde yardımcıdır.

sürekli şebeke elektriğimiz var fakat kışları çok yüksek düşük voltajlı dalgalanmalı oluyor. Sık sık elektrip kısa süreli gidip geliyor.

İyi veya kötü Şebeke elektriği varsa olur. 12v 100watt bobinli trafo alınacak. Bobin eksiltilerek çıkışı AC 10-10.5 volta getirilecek. Sonra dogrultularak 60ah araç aküsünü direkt takılacak. Sonra bu aküden modem vs beslenecek.en pratik ve dayanikli çözüm bu

İyi veya kötü Şebeke elektriği varsa olur. 12v 100watt bobinli trafo alınacak. Bobin eksiltilerek çıkışı AC 10-10.5 volta getirilecek. Sonra dogrultularak 60ah araç aküsünü direkt takılacak. Sonra bu aküden modem vs beslenecek.en pratik ve dayanikli çözüm bu
bilgi için teşekkür ederim hocam bunu anlatan küçük bir şema var mı acaba (Bobin eksiltilerek çıkışı AC 10-10.5 volta getirilecek. Sonra dogrultularak 60ah araç aküsünü direkt takılacak.) bilmediğim için bu noktada kayboldum ben. Birde elektrik kesintisinde bir modem ve bir ip kamerayı nekadar süre çalışır vaziyette tutabilir.

Benim önerim de dalgalanma için bir adet uygun güçte regülatör ve bunun çıkışına bağlı 1kw gibi ups ve modem ile kameraları besleyecek.

Diğer bir öneri şebeke olduğuna göre bir adet 190 Wh 12 volt sistemde bir güneş paneli ve bir adet 60A akü ile daha sağlıklı çözüm üretilebilir. Bu sistemi şuan kendim uyguluyorum. Bir adet panel şebeke olmadığından kış aylarında yeterli gelmedi, ikinci paneli ilave ettim. Sizde şebeke olduğundan güneşin yetersiz olduğunda solar şarj cihazı haricinde bir adaptör ile şebekeden akü şarj edilebilir. Sistemi komple dc 12v ile çalışacak hale getirmek gerekiyor. Bendeki 7 kamera ve kayıt cihazı yaklaşık DC12V 2,5A akım çekiyor. Yani bu durumda akü uzun gecelerde gece boyu ucu ucuna ancak yetebiliyor.

Benim önerim de dalgalanma için bir adet uygun güçte regülatör ve bunun çıkışına bağlı 1kw gibi ups ve modem ile kameraları besleyecek.

Diğer bir öneri şebeke olduğuna göre bir adet 190 Wh 12 volt sistemde bir güneş paneli ve bir adet 60A akü ile daha sağlıklı çözüm üretilebilir. Bu sistemi şuan kendim uyguluyorum. Bir adet panel şebeke olmadığından kış aylarında yeterli gelmedi, ikinci paneli ilave ettim. Sizde şebeke olduğundan güneşin yetersiz olduğunda solar şarj cihazı haricinde bir adaptör ile şebekeden akü şarj edilebilir. Sistemi komple dc 12v ile çalışacak hale getirmek gerekiyor. Bendeki 7 kamera ve kayıt cihazı yaklaşık DC12V 2,5A akım çekiyor. Yani bu durumda akü uzun gecelerde gece boyu ucu ucuna ancak yetebiliyor.
alakanıza teşekkür ederim hocam solar panelli filan bir yapı benm için en azından baya karmaşık ve maliyetli gibi geldi. Daha ekonomik ve basit çözümleri uygulamaya çalışıyorum.

Birinci öneriniz için regülatör öneriniz var mı acaba ?

UPS regulatör dediğiniz, UPS güç kaynagıdır. Modemi, bu UPS den beslıyebilirsin. Elektrık kesılme durumuna göre, 1kVA dan buyuk bir model secebilirsiniz. Onlıne denen tip tercıh etmenız daha iyi olur..

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri