ups programlanmasi hakkinda bilgi ariyorum.

yakupakgul

Üye
Selam arkadaslar:

UPS programlamasi hakkinda turkce bilgi ariyorum.
Elinizde UPS programlamasi ile ilgili bilgi varsa turkce siteye eklermisiniz.

Internette bayaa bi aradim ama ulasamadim UPSl programlama kitapcigina.

Marka model onemli deil. Neler yapildigini gormem yeterli benim icin.
Simdiden tesekkurler..

Gorusmek uzere..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
aslida 10larca ups devreye aldim ama hic dusunmedim bile nasil proramlanir
Menulerde dolas Ups on ok de calisiyo ayrica her ups kendine ozgu bir menu ve programlama dili vardir
amacin bir otomasyon sistemine baglamaksa teknik destek almadan basaramazsin sanirim ayrica bu tur durumlarda ups garanti disi kalir haberin olsun .

Selamlar efendim:

Peki bana biraz menulerinden bahsedermisin, daha once programladigin icin bilirsin.
Menulerinde neler oluyor.
Kilit sistemi oluyormu menuyu baska biri kurcalamasin diye?
Eger kilit var ise bunu kirmanin yollarini hiz denediniz mi?
Cikis guclerini istege bagli olarak degistirebiliyormuyuz?

Kafamda buna benzer sorular var.
Zamaniniz var ise eger biraz bahsedermisiniz?

Sifre icin pasword manusu bulunuyor ve bu menu birkac islem disinda alarm bir takim degerler ve alarm okuma gibi bu sifreyi sifirlama yolu markaya ozgu olmasina karsin genelde kart uzerinde mekanik bir swich veya camper pozisyon degisimi ile acilmasi gibi yontemlerle silinebiliyor . Cikis guclerinin degistirilebilenine hic rastlamadim ama sanirim bunu yapmiyorlar o an hat asiri guc istiyorsa ups bunu saglar zaten ups ler 10kw 1 saat gibi degerle piyasadadir buda 1 saat boyunca 10kw desteklemesi anlamina gelir 20kw cekersen 1 saat degeri yaridan fazla azalir . Buyuk kapesiteli kabinler standart olarak uretiliyor ve sizin isteginize gore 10kws/20kws aku gruplari ekleniyor . Ups bunlari otomatik olarak taniyor takilan unite sayisini arzasini vs bilgileri sunuyor bi sorun aninda baypas konumuna gecerek arza veriyor . Ups ler devreye alinirken goz ardi edilen en buyuk hata mekanik baypasin acik birakilmasidir . Bu durumda ups kendini devreye alma testi yapar ve bunu basaramadigini bildirir . Aklima gelenleri anlattim sorun olursa bilgim dahilinde yardimci olabilirim ayrica gercekten ciddi bi sorun varsa destek isteriz sende bende ogrenmis oluruz
Sevgiler saygilar

pen pegasus UPs kullanıyorum ve haberleşmeyi com kablosu ile sağlıyor lisanlı cdsi de mevcut yazılım nekadar süre dayanacağı vs gibi konularda biligi veriyor

ups lerde şimdiye kadar bir şifreleme görmedim. zaten paneli 3 yada 4 tuştan oluşuyor. arkadaşın dediği gibi ups devrede kalma süresi güce göre değişiyor. menüden cihazlarının özelliğine göre girmiş olduğun min. çalışma geriliminin altına düştüğünde ups zaten kendi kendini kapatıp sistemini korumaya alıyor. ii çalımalar.

UPS hakkında bende türkçe döküman var bir bak bakalım işine yarıyacak mı? Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• saver DSP 3f-1f 10 kVA kul kil 1.00.rar
    717.7 KB · Görüntüleme: 29
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar