UPS Boştayken Arada Kısa Bip Uyarısı Veriyor

Efendi Bey

Üye
Aşağıda linkini verdiğim UPS'i kullanıyorum.
Bir adet bilgisayar bağlı bu cihaza. Onun dışında başka bir cihaz bağlı değil. UPS aktifken normal Şebeke modundayken yani, akü modundayken değil, bağlı bilgisayar kapalı haldeyken bile UPS arada çok kısa bir defalık bip sesi veriyor ve tık şeklinde bir ses yapıyor.

Bunu neden yapar acaba bu UPS? Elektrik akımı düzensizliğinden falan mıdır?

https://www.hepsiburada.com/makelsa...aza=magicteknoloji&url_src=and-product-detail

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yani baktım ama, sadece aşırı yük koruması sesi en yakın gibi duruyor.
Sizce nedir?
yani aşırı yük koruması gibi geliyor bize de. çok zor bir soru olduğunun sanırım farkında değilsin. belki bir de voltaj dalgalanmasını kayıt altına alırsanız bipleme ile eşleştirip görebiliriz. birde senin UPS amca modifiye sinüs. akıllı mı? çok akıllı değil. peki o zaman aptal mı? kesinlikle değil seni (koruduğu makineyi) senden daha iyi koruyor. sen uyurken bile. unutma standby modunda bile bilgisayar kasanda elektrik yükü var.

Şebeke gerilimi düştüğünde ,online çalışan cihaz değilse aküye geçip bu sırada sinyal veriyor olabilir.Yük altında olması gerekmez açık olduğu sürede bunu yapar , mesela benim televizyona ufak ups bağlı ,buzdolabı ilk çalıştığında aynı şekilde sinyal verir .

Şebeke gerilimi düştüğünde ,online çalışan cihaz değilse aküye geçip bu sırada sinyal veriyor olabilir.Yük altında olması gerekmez açık olduğu sürede bunu yapar , mesela benim televizyona ufak ups bağlı ,buzdolabı ilk çalıştığında aynı şekilde sinyal verir .
Ama UPS'e bağlı cihaz kapalıyken oldu bu dediğim.

Yani normaldir, doğru muyum?
senin cihazın kapalıyken dediğin standby durumu tamamen kapalı olması için fişini sökmen lazım yada varsa poversuply kısmında on-of anahtarından kapatman lazım. tv ni kumandadan kapattığında bile kapalı değildir. sadece standby konumundadır. enerji tüketmeye devam eder.

Benim fikrim, şebeke dalgalanması nedeniyle aküye geçiyor, tık sesi içerisindeki transfer rölesinden geliyor. Cihaz normal vazifesini yapıyor. Fakat bu şebeke dalgalanması normal mi değil mi onun üzerinde durmak gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri