Unit UT33a multimetre voltajı yanlış ölçüyor

Metaladam

Üye
Herkeze merhabalar dalgınlıkla amper modunda elektrikli bisikletin akülerinin voltajını ölçtüm ve kısa devre yaptı multimetre artık olan voltajın yarısını ölçmeye başladı eklediğim resimdeki 4 direncin 3 tanesi kısa devreye düşmüş renk kodlarına bakarak hesaplama yaptım ama beceremedim tuhaf tuhaf değerler buldum :) Rica etsem birde siz bakarmısınız. Teşekkür ederim.
20221126_110455.jpg

Tuhaf dediğin değerler çok küçük değerlerse doğru hesaplamışsın. Kısa devre olarak görüyorsan sağlamdır. Sorun başka bir yerde olmalı.

Renklere göre hesaplayınca R31 ler 19.8G R32 90G R33 9K buluyorum ama mesela 9 K direncin renklerine bakınca bendekilerle farklı renkler çıkıyor.

Tuhaf dediğin değerler çok küçük değerlerse doğru hesaplamışsın. Kısa devre olarak görüyorsan sağlamdır. Sorun başka bir yerde olmalı.

Renklere göre hesaplayınca R31 ler 19.8G R32 90G R33 9K buluyorum ama mesela 9 K direncin renklerine bakınca bendekilerle farklı renkler çıkıyor.
Üstadım o ölçü aletinden hayır gelmez. Sen onu at gitsin. Yalniz attığın yeri bizimle paylaş 😀

Kolay gelsin . İnşallah tamir olur .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri