Ufo buharlı soğutucu pervanesi nasıl sökülür ?

berksan987

Üye
Merhabalar arkadaşlar. Servise götürmek istemiyorum aleti. daha öncede sökmüşlüğüm yok.
açtım baktım pervanenin arkasında bi pim var ama sökmek zor. arka muhafazayı çıkarmadan.
nasıl sökülüyor bunun pervanesi. öndekindede tight loosen yazıyor anlayamadım ne yapılacak. bi yardımcı olun gözünüzü seveyim.

edit..
az önce biga servisini aradım.pervanesi yok dediler. parçacısınada ulaşamıyorlarmış. fabrikası batmış galiba. nerden buluruz bunun parçasını ?

Son düzenleme:
1jyk7N.jpg

Genelde vantilatörlerde pervanenin önünde orta merkezinde bir civata olur bu civata saat yönünde açılır tersinde kapanır.Yani ters dişlidir pervane döndüğünde gevşeme yapmaması için.Büyük ihtimal seninki de öyledir denedin mi

Pervanenin nesi var da aramaktasın, motorda sorun yok mu, aynı çapta başka pervane de olur tabi şeffafını bulmak zor ;) Veyselin dediği gibi ters dişli bir elinle pervaneyi tut diğer elinle göbeği çevir.

Ben de ustalarıma katılıyorum. Ters dişli vida vardır merkezde. Vantilatörler genelde böyle. Bence sen gözden bir şeyi kaçırıyorsun.

Tight yönünde bu plastik somun-dişli dönerse tam sıkışmış olur,loose yönünde dönerse bu ters dişli-somun tam da açılmış olur,tüm vantilatörledeki pervanenin motor miline kilitlenme şekli genelde böyledir.Pervanedeki fiziki bir hasar nedeniyle pervaneyi çıkarıp yenisiyle de değiştirmek istiyorsunuz herhalde,açıklamanıza göre.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar. Servise götürmek istemiyorum aleti. daha öncede sökmüşlüğüm yok.
açtım baktım pervanenin arkasında bi pim var ama sökmek zor. arka muhafazayı çıkarmadan.
nasıl sökülüyor bunun pervanesi. öndekindede tight loosen yazıyor anlayamadım ne yapılacak. bi yardımcı olun gözünüzü seveyim.

edit..
az önce biga servisini aradım.pervanesi yok dediler. parçacısınada ulaşamıyorlarmış. fabrikası batmış galiba. nerden buluruz bunun parçasını ?
Benim videolara bakarsan (youtube de elektrofizikci yaz cikar) sokumunu anlatiyorum orda. pervanenin onundeki beyaz plastik vida diye hatirliyorum. ters dis oldugu icin sıkma yönüne cevirerek acarsin. arkadaki pimle alakasi yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri