Tv tuplu ekranda yatay cizgi var nedendir

42bekir

Üye
KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Dikey osilatör devresi, sürücü katı ve saptırma bobinini sırası ile incelemek gerekir. Bu devrelerde arızalı komponent olabilecegi gibi darbe yaptıgınızda ekran açıyor ise soguk lehim veya şase çatlagı ihtimalinide göz önünda bulundurunuz....

Sevgili arkadasim yardimin icin tesekkur ederim ama ben elektrk- bobinajciyim sen kendi dilinde yazmis sin yani ben amatorum. Tv tamirinde ama merakim var kendim biseyler yapma istyorm
Yani parcalari tam bilemiyorm nereye bakmam gerektiri yazarsan sevinirm...

Tv dediğimiz cihaz, içinde yüksek voltaj içeren (cihaz fişten çekili dahi olsa elektrik depolanmıştır) çok karışık sistemlerden oluşur. Önce kendinize sonra cihaza veya çevrenize4 zarar verebilirsiniz. Gerekli bilgi donanımı edinmeden alet edavat edinmeden tamirata kalkışmayın ve 5-10 dk anlatılarak giderilebilecek arıza yoktur! Savaşta-müsabakalarda rakibinizi nasıl küçümsemiyorsanız, meslekte de küçümsemeyin!

Sevgili arkadasim yardimin icin tesekkur ederim ama ben elektrk- bobinajciyim sen kendi dilinde yazmis sin yani ben amatorum. Tv tamirinde ama merakim var kendim biseyler yapma istyorm

marka model ve şase nosu belirtmeden sizin istediğiniz şekilde kimse yardımcı olamaz detay vermelisiniz ki bizde size şu nolu parçalara bakın diyebilelim. bu şekilde ancak şunu diyebilirim arızan vertikal katta

REGAL model=RTV 5545 TXT. ekranin ortasindan ikiye bolen cizgi var arizasi nedendir acaba simdiden tesekkurler arkadaslar

Bylent...kardes okadar bilgimiz var heralde elektik depolar dedigin parcalr genellikle kondasitor oluyor bizim kimseyi kucuk godumuz yok bilgimizebilgi katmak ve kendim yapmak istiyorum bundan neden rahatsiz oluyon ki

Tv'nizin şasi kodu 11AK30 ama farklı uzantıları var, bu uzantıyı da cihazın içindeki anakartın üzerinde görebilirsiniz..
11AK30-1
11AK30-D
11AK30-16
....v.s.
bu uzatılar çok farkeder mi bilmiyorum. (usta değilim : )

Bakınız:
11AK30 Arıza Notları

Son düzenleme:
İşinize yarar mı bilmem ama 11AK30 ile ilgili şu bilgileri buldum :

Ekranda görüntü yok ortada yatay çizgi
çıkıyor

IC403 ün Pin47 sinden vert sinyali
çıkıp IC600 ün Pin4 üne geliyor mu?
Gelmiyorsa bununla ilgili arızalı
malzeyi değiştir

*IC 600 ve besleme voltajı 26VDC
var mı?
D610,R666

*Q606 ve bağlı olduğu devre
elemanları
* vertikal saptırma kablo ve soket kontrol.

Hatalı malzemeyi değiştirin

google'da "11AK30 sorun" "11AK30 arıza" v.b. şekilde arama yapıp benzer arızaları inceleyebilirsiniz.

rahatsızlık değil benimkisi (kardeşimin yaralanmasını kendine zarar vermemesini istemek ne zamandan beri rahatsızlık adlanır oldu) sadece kendi bilginizi kendinizi tanıtmadan yardım istedin, verilen yardıma da "kendi dilinde yazmis" diye cevaplıyorsun, tamam meslek ler benzer fakat aynı olmadığını da biliyorsun herkes her şeyi de bilemez veya fianca kendi söktüğünü dikti benim neyim eksik ben de dikerim diye kibirlenmemek gerek. Kendine dikkat kardeşim saygılarımla.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri