Tv Geometrİ Ayarlari

d.m.temiz

Üye
ArÇelİk 4455 Flat Slm Televİzyonun Geometrİ Ayarlarini Nasil Yapabİlİrİm

sn. d.m.temiz

Servis manualınden geometrık ayar agc ve afc gıbı ayarları rahatlıkla yapabılırsınız.Bu işlemi yaparken bastan servis manualındekı degerlerı bır kagıda not etmenızı daha sonra ayarlarla oynamanızı tavsiye ederım.Herhangı bır sorunla karsılasırsanız eskı halıne donmek ıcın elınızde bır dokuman olsun.Ayrıca servıs manualınde reset secenegı var resetlersenız tum degerlerı karısır ve cok ugrasırsınız.

servis manualıne gırmek ıcın: menü + 9301

Kolay Gelsin
Saygılarımla...

sn. Mustak

Tv modelini verirsen manual konusunda yardımcı olurum ama servis menusunden dedıgın gıbı ozellıklerı kapatılması gibi bir uygulama yok.Sadece otel tv dedıgımız fonksıyon acılıyor onun acılması durumundada tv ıle sadece kanal degıstırıp ses acıp kısabılıyorsunuz.Servis manualınde bunların dısında hangı ayarlara hukmedebılecegınızı assagıda yazdım

Servis manualinden hukmede bılecegımız fonksıyonlar

*tuner tıpı
*agc
*aft
*geometrık ayarlar
*rgb ayarları

Kolay Gelsin
Saygılarımla...

Sevgili Mustak senın tv nın de servıs manualıne gırmek ıcın aynı ıslemı yapıyoruz menu tusuna basıp 9301 yazıyoruz.

Servis Manual degerleri aşşagıdadır. (Tuner modeli değişik olabilir tuner secenegı tv ye takılan tunerın markasına gore değişebiliyır)

tun:phılıps
agc:32
std:stnby on
eepe:00
peak:24
head:yes
scrnff
grn:32
red:33
blue:33
blog:27
blor:26
yoly:04
şat:22
hue:32
con:37
cdr:05
brt:29
ewt:27
ewcl:32
ewpw:19
hsht:30
eww:60
wamp:48
scor:26
vsht:28
vslp:34
av:05
rgb:01
vzom:39
sstd bgnly
stypnıcamff
toptext:yes
txt tabel:west
pwlt:11
ıfof:32
hpar:34
hbow:29
hotelff
subwoofer:no
crt:4:3
test:27
aav:no
pal:no
ewpı:12
dbas:no

Kolay Gelsin
Saygılarımla...

sayın BuRçin bey'e verdiği bilgiden dolayı çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar, konuyu nerede nasıl açacacığımı bilmiyorum ama, sorunum şu ;

Vestel, zeta/72 ekran tv, ekraınında iki gündür mor görüntü oldu. Daha önceki tv.mimdeki tecrübemden
etrafda, yakınında hoperlör veya mıknatıs varmı baktım. Yalnız, ilk zamandaki mor görüntü biraz daha azaldı.
Srvise başvurmadan yapabileceğim b ir şeyler varmı.
Ayrıca, yukardaki servis menüsü numarası, benım tv.de kaçtır, neler yapabilirim.
Yardımcı olabilirmisiniz...
Teşekkür ederim..

zeybek ' Alıntı:
Arkadaşlar, konuyu nerede nasıl açacacığımı bilmiyorum ama, sorunum şu ;

Vestel, zeta/72 ekran tv, ekraınında iki gündür mor görüntü oldu. Daha önceki tv.mimdeki tecrübemden
etrafda, yakınında hoperlör veya mıknatıs varmı baktım. Yalnız, ilk zamandaki mor görüntü biraz daha azaldı.
Srvise başvurmadan yapabileceğim b ir şeyler varmı.
Ayrıca, yukardaki servis menüsü numarası, benım tv.de kaçtır, neler yapabilirim.
Yardımcı olabilirmisiniz...
Teşekkür ederim..

sn.zeybek

Arızanızın sebebi sizinde bahsetmiş olduğunuz gibi manyetık alandan kaynaklanmakta.Bu durumda 2 seceneğiniz var.

1- Tv nizi kapatırken kumandadan değil anahtarından kapayıp acın.Sebebi; tv nizde bulunan PTC sayesınde tv kapatılıp acılırken degaus işlemini kendısı yapar ama kumandadan on/off yaptıgınızda degaus işlemini yapmaz.Degaus bobini sürekli yükte oldugundan manyetık alanda sabıt kalacagından kumandadan kapamanın bir faydası olmaz ama anahtarı kapatıp bir sure beklendıgınde manyetik alan kalkar tekrar enerjı verıldıgınde bir şok dalgasıyla manyatik alan ekrandaki morarma tabır ettıgınız goruntuyu duzeltebılır.Tabı 1-2 gun surebılırı :)(Eğer morluk fazlaysa cözüm olmayabılır)

2-Eger 1 ıncı işlem arızanızı çözmezse ıkıncı bır ıslem olarak elınıze bır mıknatıs alarak ekranın onunde daıreler yaparak yavaş yavaş gerıye dogru cekın ama bıraz sıkıntılı bır ıslemdır ugrastırır.

Tv tamırcılerı bu sorunu nasıl cozuyor dersenız daıre bıcımınde sarılan degaus bobınlerı var ıkı kere cevırerek bu ısı halledebılıyorlar.

Kolay Gelsin
Saygılarımla...

Sağolasın arkadaş, teşekkür ederim..

Sayın Burçin dostum;

Sorunuma ilgi gösterdiniz, 2. sorumada yardımcı olurmusunuz, işin doğrusu "merak kediyi öldürdü" derlerya, acaba bahsettiğiniz menü proğramlarını kullanarak biz kullnıcılar neler yapabiliriz.. Zahmetlerınız için tekrar ve şimdiden teşekkür ederim...

zeybek ' Alıntı:
Sayın Burçin dostum;

Sorunuma ilgi gösterdiniz, 2. sorumada yardımcı olurmusunuz, işin doğrusu "merak kediyi öldürdü" derlerya, acaba bahsettiğiniz menü proğramlarını kullanarak biz kullnıcılar neler yapabiliriz.. Zahmetlerınız için tekrar ve şimdiden teşekkür ederim...

sn.zeybek

Tv servis menüsünden yapabileceğiniz işlemler aşşağıda sıralanmıstır.

- Vertical ayarı
- Horzantal ayarı
- Diğer geometrik ayarla
- R-G-B ayarları
- Tuner ayarı
- AGC ayarı
- AFT ayarları
- Beyaz seviye ayarı
- Otel tv

Sizinde yukardakilerden anlıyacagınız gıbı tv kullanıcısının pek ısıne yarıyan seyler deıl ama olası bır geometrık ayar bozulmasında servıse goturup ucret vermek yerıne kendınızde halledebılırsınız.
Kolay Gelsin...

Vestel 72 100 hrz flat
servis menü şifresi 1675
menüye bas 1675

Diğer seriler Vestel,Menü 4725

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10