Tuvalet mi klavye mi daha temiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratcyber

Üye
İngiltere'de bir tüketici derneği, yaptığı araştırmada bilgisayar klavyelerinin tuvaletlerden daha fazla sayıda zararlı bakteriye ev sahipliği yaptığını ortaya koydu.

33 farklı klavye üzerinde yapılan çalışmada dört adet klavyenin üzerinde insan sağlığına tehdit oluşturabilecek bakteriler tespit edildi. Bir klavyede ise bir klozet kapağının üzerinde bulunan bakteri sayısının yaklaşık beş katı sayıda bakteri bulundu.

Araştırmada bilgisayar kullanıcılarına klavyelerini ne sıklıkla temizledikleri sorusu da soruldu. Kullanıcıların %10'u klavyelerini hiç temizlemediklerini belirtirken, %20'lik bir kısım da klavyenin yanı sıra fareyi de hiç temizlemediğini belirtti.

kardeş o dediğin insan kullanıcılar için geçerli değil bilgisayarla ilişkiye girsen bile bu kadar bakteri toplanmaz hem avuç içi terinin yararlı etkisi var diye biliyorum siz ne dersiniz?

demek ki ingilizlerde bir şey var benim klavyem temiz ( kirlenmesine izin vermiyolar ki ) :)

kesin sorun ingilizlerdedir biz iman sahibi bi toplumuz temizliğe onlardan daha çok dikkat gösterdiğimiz aşikardır.

teknoseko ' Alıntı:
kesin sorun ingilizlerdedir biz iman sahibi bi toplumuz temizliğe onlardan daha çok dikkat gösterdiğimiz aşikardır.
çok bilimsel bir yaklaşım iyi bir tespit tebrik ederim

arkadaşlar biz millet olarak, temizlik konusunda ingiliz toplumuyla kıyaslanabilecek derecede aşağılarda değiliz!

tamam temizlik konusun da çuvaldız ingilizlerin olsun, ama klavye konusunda iğneyi birazcık kendimize batıralım. :D

burda tepki bile alacağımı sezerek hatta bu senin pisliğin diyenler çıkacaktır. bunu göze alarak (bu arada klevyem temizdir:) ) ekliyorum.

zamanının çoğunu pc başında geçiren bizler (bakıyorum gecenin pardon sabahın 4-5 ne kadar burda olanları görüyorum, ben dahil :) ) en azından bu forum sitesini baz alırsak. peki bu adı geçen klavye temizliği ne zaman yapılıyor? şahsen ben, ne zaman klavyeyi temizlediğimi hatırlamıyorum bile.

Tabi bu yapan yok demek değildir, ama genede (şahsi görüşüm) %30 geçeceğini sanmıyorum. Hiç kimse alınmasın ;)

mikroskopik olarak bilemeyiz ama, dıştan göründüğü kadarıyla klevyelerimiz tuvalet kadar değildir sanırım. saygılar

İngiltereyi, Almanyayı gördüm. Türkler kadar pis bir millet tanımıyorum

HansAndersen ' Alıntı:

TERBİYENİZİ takının ''pis bir millet'' dediğiniz ülkede yaşıyorsunuz ...

BEYENMİYORSANIZ gidin ingiltere yada almanyada yaşağın siz gördüyseniz bide gördük... bunun görmekle akalası yok

bu ülkenin insanlarına hakaret etme hakıkınız YOKKKK

HansAndersen ' Alıntı:

Merhaba arkadaşım!
Türkler kadar pis bir millet tanımıyorum derken kasıtın tuvalet temizliği gibi bir konumu yoksa milletimizin kötü bir millet olduğunumu ima ediyorsun!
Eğer ki bu tarz şekilde ifade ettin ise seni kınarım. ifade edeceğin terimleri ya açık sözlerle ifade et ya da böyle anlam teşkil ederek millerimizi küçültücü sözler kullanma. saygılar!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri