turki cumhuriyetlerin birleşerek yeni bir birlik kurulamsı

1-Bu tanıtımda 2 kere TÜRKİYE nin sınırları değişecek gibi saptama yapılmış...........bu sınırlar kanla çizildi kangölüyle degişir. Bu saptamanın vidyodan çıkarılmasını istiyorum.
2- 7 tane bagımsız ülke deniyor...bu bir aldatmaca hangimiz bagımsızız????
3-Birligin kurulması ile TÜRKİYE nin issizlik sorununu aşacağı ve IMF tem kurtulacagı söyleniyor.
Neden hep kendi menfaatimizi ön planda tutuyoruz????
4- Ham maddelerimizi kendimiz işleriz diyor .Acaba BOR MADENİNİ işleyen bir tesis 7 ülkede hangisinde var??
Arkadaşlar dolduruşla bu işler olmaz..Ortak hedef baştan bu 7 ülkenin bagımsızlıgını kazanmasını saglamaya yönelik olmalı.Bu da ekonomik bagımsızlıkla olur.Bunun içinde en büyük yatırım insana yapılmalı,davaya inanmış,bu dava için ömrünü verecek idailistler yetişmezse, her halkta hayal kırıklıgı yaratır.
BENDE TÜRK BİRLİGİNİN KURULMASINI ÇOK İSTİYORUM AMA ...AMA BOŞ LAFLA KURULMAZ....

Benİ en Çok Üzen nedİr bİlİyormusunuz ben en Çok atatÜrk e onun sİlah askerlerİne ve deĞerlİ Şehİtlerİmİze kiziyorum bazen ya arkadaŞlar adamlar bu memlerketİ kurtarmak İÇİn canini sİper etmİŞler bu vatana ama gel gÖrkİ nafİle ÖrneĞİn ben atatÜrkÇÜyÜm dİyemem nedenİne gelİnce ya neremİz atatÜrkÇÜ bİzİm meydanlarda bayraklari sallamakla olmaz bu İŞler atatÜrkÇÜ demek gÖrevİnİ en İyİ yapan vatanina en Çok hİzmet eden demektİr ama bİz malesef fener ne yapti galatasaray Şampİyon oldu bak Şu manken Çok sÜper kahvehane yaŞantisi ooo saymakla bİtmez.... yanİ anlayacaĞiniz herŞeyİmİz yapmacik keŞke bu olay gerÇekleŞsse ama bİz daha kendİ bİrlİĞİmİzİ kuramadik kaldikİ dİĞer tÜrk devletlerİyle bİrlİk olalim.....herkesten de ÖzÜr dİlerİm ama bazen Çok ÜzÜlÜyorum

Estaban arkadaşım siz bazen üzülüyorsunuz ben herzaman kahır içindeyim.Her siyasi lider gaz verip
seçim kazanmaktan başka ne yapıyor.Halkın önüne birlik olmak için hangi hedefleri koyuyor.Aile içinde bile hedef koyup o hedefe varmak için neler yapılmıyorki ( anne mutfak masrafından kısıyor,baba gereksiz lüks harcamalar yapmaz,çocuklar kendince harcamalarını kısar)ve sonunda o hedefe varıldıgında o ailenin mutluluguna diyecek olmaz. Ülkemizde de biz büyük bir aile oldugumuzu bir hatırlasak ve her aile bireyi kendi üzerine düşen görevi, yapsa iddia ediyorum 15 yılda süper ülke oluruz.Mesela ülkemizde onca üniversite,prof,araştırma görevlisi,işveren,işçi var hiç kimsenin zoruna gitmezmi bu ülkenin acz içinde oldugu,borç çevirmek için takla üstüne takla atması:(((Ekonomi IMF e emanet ,ordumuzun silah envanterinin %90 ı ABD malı,sanayimizdeki makina parkları %80 dışa bagımlı
ve bunları gören yurdum insanı herşey güllük gülistanlıkmış gibi yaşamına devam ediyor:)
NE ZAMAN SEMALARIMIZDA BİZİM SAVAŞ UÇAKLARIMIZ UÇAR,HABERLEŞMEMİZİ KENDİ YAPIP FIRLATTIGIMIZ UYDUDAN SAGLARIZ,SANAYİMİZ TAŞERONLUK DEGİL ÜRETİMİ KENDİ İMAL ETTİGİ MAKİNALARLA YAPAR işte ozaman türk birligini kuracak güçlü, bagımsız bir bir ülke oluruz.Diger 6 ülke insanıda kendine hedef belirler.......ÇALIŞMADAN HİÇ BİRŞEY KAZANANILMAZ

Bu konuda çok çok haklısın ısıkotomasyonun değerli personeli zaten ünlü 2 söz vardır birincisi:
İnsanlar parasizliktan deĞİl ahlaksizliktan ÇÖker diğeri ise: bİr devletİn İlerlemesİ aİle İÇİ sohbet ve dÜzene baĞlidir maalesef biz kendi kültürümüzü kaybettik :'( :'( :'(

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,258
Son üye
EDA TAŞDEMİR

Yeni konular

Geri