Tunçmatik Lite 1000VA/600W UPS

Herkules_1

Üye
Merhaba,

Tunçmatik Lite 1000VA/600W UPS'ye 12V 60Ah araba aküsü taksam olurmu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

12 volt herhangi bir akü takılabiliyor olsa da, yapıları gereği kuru/bakımsız akülere göre tasarlanmışlardır. Bende de bir adet tunçmatik power center 1000 ups var. Aküsü bitikti, değiştirmeden öylece kullanmaya devam ettiğimden sanırsam bir arıza yaptı. Kartında mosfet falan yakmış olabilir. Üstünkörü sigortaları kontrol ettim hepsi sağlam. Tamir edersem ben de akü kapasitesini artırmayı düşünüyorum ama sulu araba aküsü düşünmem. Onun yerine bakımsız/kuru tip eşdeğer özellikteki akülerden bir kaç tane paralel bağlamak daha mantıklı ya da jel akü de olabilir. Fakat şarj devresi (şarj katı) 12V 7A aküye göre tasarlandığından (700mA gibi) çok daha yavaş şarj edecektir. Bu da çok sık kesinti olmayan bir kullanımda sorun olmayacaktır.

Merhaba,

Tunçmatik Lite 1000VA/600W UPS'ye 12V 60Ah araba aküsü taksam olurmu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Arabaya takmışlığım var. Arabanın direğine delik delip 3 lü priz takmışlığım var. Hanımdan fırça yedikten sonra sökmüştüm gerçi. Yalnız araba dışında kullanacaksınız aküyü şarj edermi bilemiyorum

güzel insan, araba aküsünü takarsan olmaz. youtubede gördüm, duydum, okudum dersen; tak olur. ama sonra neden olamayacağını ne gibi zararlara uğrayacağın kabul et.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri