TRT FM dinlemekten perişan oldum.

güzel insan, çin malı basit bir fm radyo, fazlasını beklemek; nasıl diyeyim biraz fazla iyimser olmak demektir. benim bir radyom vardı, babadan kalma, lambalı FM kanalı nasıl bir şey pek bilmezdi. onunla çok uzun süre radyo dinledim. birde 80 lerden kalma çift kaset çalarlı bir makinem var, hala evin bir yerlerinde duruyor. onda epeyce FM kanal dinlerdim. senin cırık o frekanslara boyu yetmez. ondan mucize bekleme. gücü kadar ses veriyor.( frekans bulup ötüyor) umarım arkadaşlarımız paylaştığı veriler işinize yarar. biz yaş itibariyle biraz geçmişte yaşıyoruz kusurumuza bakma.
Estağfirullah ne kusuru....bu forumdan çok yararlandım sayenizde. Evet yukarıdaki arkadaşın paylaştığı videodaki anteni yapmaya çalışacağım.

Aslında bunun 3 farklı çözüm yolu var.
1. Uydu alıcısı aracılığı ile radyoları dinlemek.
2. Basit mp3 çalar alıp bin tane şarkı atıp dinlemek.
3. Kaliteli bir radyo alıp deneme yapmak. (Bunun işe yaracağını sanmıyorum)

Mp3 candır ❤️ radyo size kendi istediğiniz dinletir; mp3 ile siz istediğinizi dinlersiniz.

Arkadaşlar bir sorum daha olacak , Budama yaptığım DC fırçasız motorlu einhell akülü zincirli testerem 5.2 AH. 18 Voltluk iki adet akü ile çalışıyor yani toplamda 36 volt. Aküler ömrünü yavaş yavaş tamamlıyor. Elimde scootere ait 54.6 volt 2 Amperlik bir şarj aleti var. Bu şarj aletinden testereye en az 15 metre kablo ile bahçeye çıkış yapsam bu şekilde çalıştırsam Testerenin motoruna bir zararı olur mu ?

Arkadaşlar bir sorum daha olacak , Budama yaptığım DC fırçasız motorlu einhell akülü zincirli testerem 5.2 AH. 18 Voltluk iki adet akü ile çalışıyor yani toplamda 36 volt. Aküler ömrünü yavaş yavaş tamamlıyor. Elimde scootere ait 54.6 volt 2 Amperlik bir şarj aleti var. Bu şarj aletinden testereye en az 15 metre kablo ile bahçeye çıkış yapsam bu şekilde çalıştırsam Testerenin motoruna bir zararı olur mu ?
güzel insan;
1- testeren o adaptör/ şarj aletiyle çalışmaz/olmaz
2- trt fm konulu radyo konusunda ne alaka?

Sağolasın . Yeni konu açıp görüntü kirliliği yapmayım dedim.
güzel insan, aç bir yeni konu, hiç bilmiyorsan elektrik genel başlığı olsun bizler yine okur cevap veririz. kirlilik diyorsunuz da, sizin açtığınız konu kirlilik yapmaz. bir de soru sorarken görsellerle yaparsanız. bizler daha az hataya düşeriz. benim size sitemim, kendinize güveniniz olsun diye.

Eger cep telefonunuz interneti cekiyorsa binlerce online yayin yapan radyo kanallari var onlari dinleyebilirsiniz.

Üstteki arkadaşın dediği gibi Telefondan internet ile radyo dinleyebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri