Trifaze Motor Bağlantısı

Merhaba...
Elimde bir 1.5kw trifaze motor var. Etiketinde üçgen 220, yıldız 380 yazıyor. Ben bunun kumanda sistemini yapmayı planlıyorum. Bugüne kadar hep dışarıdan alıyorduk ancak hem teslim süreleri hem de o panonun gelip de benimkine entegre olması çok vakit kaybı yaratıyor. Şimdi ben bu motor için 230 V AC 7A 3kW sirius kontaktör ve 2.8-4a motor koruma şalteri aldım. 3 fazı motor korumadan geçirip kontaktöre giriyorum burdan da motora vereceğim. Bu motora direkt yol vermek için yıldız mı bağlamalıyım üçgen mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
motor etiketinde Y 380 V yazdığına göre ve siz direk 380 volt Şebeke gerilimini bağlayacağınıza göre yıldız bağlayacaksınız.

Motoru üçgen bağlarsanız , fazla arası 220 volt verilmesi gerekirken 380 volt vereceğiniz için motoru yakarsınız.

Panoyu hazır aldıgında motoru nasıl baglıyordunki, bu boş bir soru olmuş bence...

Selamün aleyküm sayın ustalarım hayırlı günler.
Odun kesmek için motorlu bir testere yapmak istiyorum.
380 volt bir su pompası motoru var elimde.
Bu motoru gerekli kasnak kayış mil vs mekanik aksamını yaptıktan sonra,
Direkt olarak 380 volt ile çalıştırma imkanım olurmu acaba.
Yıldız üçgen panosu vs olmadan bu motor ile dediğim projeyi yapabilirmiyim.
İlgilenen yardımcı olan bütün ustalarıma teşekkür ederim.

motor kaç kw gücünde
Ustam bu konuda bilgim şuan yok motora hemen yarın bakıp size bilgi vereceğim inşallah

Ustalarım bahsettiğim motor biraz fazla büyükmüş galiba.
Normal yeni bir trifaze motor alsam kaç kW olsa yeter acaba.
Odun kesme makinası yapmak için kaç kW gereklidir

Evde, seyyar fılanmı, sabit uc fazla mı calıstıracaksınız.
Sayın ustam köyde lojmanın yanında odunluk var.
Odunluğun önüne yapmayı düşünüyorum.
Tekerlekli taşınabilen masa tarzı bir platform yapacağım.
Trifaze aboneliğimiz var nasıl bir motor olmalı ki rahat odun kessin vede yıldız üçgen panosu vs olmadan direk çalışsın.
Çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri