Trafodan pwm alıp plcde işlemek

Merhabalar
elimde 80kva trafo var primerinden 121 amper akım çekiyor ben buna tristörlü pwmli devre yapıp plcyle haberleştirmek istiyorum tam olarak ne yapmalıyım genlik cycle time periyot bunları nasıl hesaplarım nasıl bir ürün seçmeliyim?
https://www.greegoo.com/products/200a-3-phase-thyristor-module-534.html
mesela şu tarz bir ürün olurmu dc supply for pwm yazmış lütfen yardımcı olur musunuz

"tristörlü pwmli devre"
-Güç elektroniği AC kıyıcılar- olarak araştırırsanız konuya daha hakim olursunuz.
linkteki ürün sadece tristör, buna bir devre tasarlamanız gerekli. Daha önce bu konuda hiç tecrübeniz yoksa hazır ürünlere yönelin. Günün sonunda daha ucuza mal etmiş olursunuz.
"3 faz tristör sürücü kartı" olarak aratırsanız hazır ürünlere ulaşabilirsiniz. Bu karttan alıp, verdiğiniz linkteki gibi 3 adet tristör modulüyle amacınıza ulaşırsınız.

Hocam sağolun aslında hiç bir bilgim yok sadece bir problem var ve yeni yeni araştırma yapıyorum sizinle iletişime geçeceğim farklı bir yer varmı? bir de link bırakır mısınıız

Aslında şöyle bunu bana şuanda staj yaptıgım firma icin ön çalışma olarak verdiler bende araştırıyorum ama biyere varamadım

İşin rengi değişti, senden teorik bilgi bekliyorlar. Ac kıyıcı devreleri, tristörleri, tristör tetikleme yöntemlerini araştır.

Aslında bunu bir proseste kullanacağız sadece ürünleri bildirsem yeterli ama güç elektroniği o kadar karışıkki

Aslında şöyle bunu bana şuanda staj yaptıgım firma icin ön çalışma olarak verdiler bende araştırıyorum ama biyere varamadım
İngilizce terminoloji ile arama yaparsanız bir çok veriye ulaşabilirsiniz.
Staj yapacağınız firmadan amaçlanan şeye göre daha fazla bilgi isteyin.
Mesela ekteki örnek çalışma dosyasına bir bakın

Ekli dosyalar

• Time Ratio Controlled Three-phase AC Chopper.pdf
    3.1 MB · Görüntüleme: 9
Konu şimdi netleşti.
80kvA bir kaynak trafosu var bu kaynak ac spot kaynak olacak bu trafoyu tristörlü sistemle sürüp plcnin anlayacağı biçimde işlemek gerekiyor mesela kaynak ok nok gibi @wanted0035

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri