Trafo Ucu Bulma Pcb Yeri

Merhabalar,
Forumda Yeniyim, Öncelikle bana ait bi anfi kartı geldi fakat trafosu bağlanmamış trafosu bir giriş bir çıkışı bulunmakta 9v. Eskiden elektrikle uğraşan abime sorduğumda ince olan çıkış ucu dedi, kalın olanıda giriş. Şunuda ekledi bağlatının yanlış bağlanması sonucunda trafo zarar görebilir. Anfi kartında ac in yeri olur oraya lehimliyeceksin
Şimdi hangi ucu nereye lehimleyeceğim. Trafo ucu için abimin söylediği doğrumu. Lehimleyeceğim yeri buldum fakat alt alta yazılmış ac in yeri

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Buyurun ilki kart 2 incisi trafo @paskomya

Ekli dosyalar

• 11.JPG
    11.JPG
    399.4 KB · Görüntüleme: 37
  • 22.JPG
    22.JPG
    400.7 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
kart üzerinde ac in yeri doğru, trafonun üzerindeki şapkalı uçlarda ac olması lazım. ölçü aletiyle ölçtün mü düşük omaj vermesi lazım.

henüz yanımda ölçü aleti yok @paskomya öğrenci olduğum içinde yeteri zamanım olmuyor.Abimin dediği yolda kalın olanı giriş ince olanı çıkış. Kabloları incelediğimde giriş çıkış kablosu neredeyse aynı bir değişiklik gözükmüyor
@paskomya Trafoya bağlanan fişten gelen kablolardan anlamamız mümkün değil mi ?

evet doğru, ama en kısa zamanda 10-15 tlye satılan bir ölçü aleti al, ucuzundan al ki kazayla hata yaparsan üzülmeyesin. bende 12 tllik var fedai olarak kullanıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri