trafo işletme topraklaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sistemde toprak dediğimiz şey aslında bir iletkendir değilmi yani evimizdeki topraklamayla trafonun işletme toprağının arasında iletimi sağlar yoksa öğle işletme toprağı yoksa toprak ayrıbir potansiyel değildir
birde trafonun dengesiz yüklenmesinde akım fazlarda yüklere doğru nötrde yükten trafoya doğrudur bunuda unutmayalım buyolda toprak üzerinden olur

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
anlattığımı anlamdıysanız ve koruma toprağının yalnızca trafonun gövdesine bağlanan toprak olduğunu bilmiyorsanız bensize ne yapabilirim...

Bakın sevgili hsnuys,hala bilip bilmeden uzatıyorsunuz.Ne demek koruma topraklaması sadece trafo gövdesine bağlanır,nasıl böyle bir tespit yapabiliyorsunuz bir de ne yapabilirmişsiniz açıkçası bir önceki mesajımdan başka tavsiye edemeyeceğim size.Saygılar,bol bol kitap okumalar..

Not:Başkasına birşey öğretmeden önce,kendiniz iyice öğrenin.Bu forumda yazılan mesajların yanlış olarak algılanması sonucunda oluşacak sorumluluğu göze alabilecek misiniz,bunu düşünerek mesleki konularda yorum yapın.

Bakın sevgili hsnuys,hala bilip bilmeden uzatıyorsunuz.Ne demek koruma topraklaması sadece trafo gövdesine bağlanır,nasıl böyle bir tespit yapabiliyorsunuz bir de ne yapabilirmişsiniz açıkçası bir önceki mesajımdan başka tavsiye edemeyeceğim size.Saygılar,bol bol kitap okumalar..

Not:Başkasına birşey öğretmeden önce,kendiniz iyice öğrenin.Bu forumda yazılan mesajların yanlış olarak algılanması sonucunda oluşacak sorumluluğu göze alabilecek misiniz,bunu düşünerek mesleki konularda yorum yapın.

tamam anlatın ozaman trafonun koruma topraklaması nedir ve nereye veya nerelere bağlanır anlatın da öğreneyim

tamam anlatın ozaman trafonun koruma topraklaması nedir ve nereye veya nerelere bağlanır anlatın da öğreneyim

Bakın sayın hsnuys;özel mesaj veya forumda anlatın veyahut cevabınızı bekliyorum da öğreneyim gibi mesajlar atmanıza gerek yok,önceki mesajlarımda 2 sefer belirtmeme rağmen sanırım tekrar etmem gerekecek.Öncelikle transformatörlerle ilgili bir kitap edinin,daha sonra da topraklamalar.Okumanın,öğrenmenin yaşı yoktur.Yeterki başkalarına birşeyler anlatırken,yanlış olmasın.

Arkadaşlar olmuyor bu şekilde. Lütfen seviyemizi koruyalım. Konu dışına çıkmayalım.

bu site deki herkes işletme ve koruma toprağının ne olduğunu ve trafonun koruma toprağının nereye bağlandığını ve neişe yaradığını bilir en azından büyük çoğunluğu....

herkesin bildiği kendine....

Son düzenleme:
anlattığımı anlamdıysanız ve koruma toprağının yalnızca trafonun gövdesine bağlanan toprak olduğunu bilmiyorsanız bensize ne yapabilirim...

Beyfendi,sizinle tartışmanın hiçbir fayda getireceğini düşünmemekteyim.Yanlış bilgi aktarmanın yanı sıra,kendi söylediklerinizle de çakışmaktasınız.

Ayrıca syn. genç arkadaş,mesajımın 2. kısmını silmenizi de anlayamadım.Eğer bu forumda amaç herkesin kendi bildiğini yanlış da olsa doğruymuş gibi üsteleyebilmesi ve müdahale edilememesi ise,bu konuda da eleştiri getiremeyeceksek bilelim.Oluşacak bilgi kirliliği ve muhtemel hatalar kimin sorumluluğunda olacak.Burada konuyu başka bir tarafa çekmek gibi bir maksat da yoktur,olamaz.

...Ayrıca syn. genç arkadaş,mesajımın 2. kısmını silmenizi de anlayamadım.Eğer bu forumda amaç herkesin kendi bildiğini yanlış da olsa doğruymuş gibi üsteleyebilmesi ve müdahale edilememesi ise,bu konuda da eleştiri getiremeyeceksek bilelim.Oluşacak bilgi kirliliği ve muhtemel hatalar kimin sorumluluğunda olacak.Burada konuyu başka bir tarafa çekmek gibi bir maksat da yoktur,olamaz.

Hangi mesaınızın ikinci kısmını silmişim? Link verebilirmisiniz. Ben üst üste yazılan mesajları silmem. Birleştiririm ve bunu da düzenleme sebebinde belirtirim. Bir yanlışlık var bu işte sn. wipeoutx. Mesaınız silinmişse de bunu ben yapmadım.

Bir mesaja müdahale edildiğinde, o mesajın altında çıkar kim tarafından ne zaman müdahale edildiği. (Tıpkı bu mesajımda olduğu gibi)

Son düzenleme:
forumun amacı insanların yanlış bildikleri şeyleri düzeltmektir aynı zmanda, diyorsunuzki ben yanlış biliyorum ozaman doğrusunu yazın öğreneyim şu trafonun koruma toprağının...

konu bilgi paylasimi yapmak amacindan sapmis ve sadece ki yonetici arkadasla dahi polemik yaratilmak istenen bir boyuta geldiginden tarafimdan kapatilmistir.polemik yaratan arkadaslar eger bu davranislarina devam ettikleri taktirde gerekli ceza kendilerine verilecektir.LUTFEN FORUMDA POLEMIK YARATACAK SOZLERDEN KACINALIM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,276
Kullanıcılar
450,099
Son üye
OMER_FARUK_ILHAN

Yeni konular

Geri