Trafo Gerilim Düşümü

Motorlara sırası ile yol veriyoruz Sami Bey yıldız üçgen olarak ayarlanmış ama dediğiniz gibi onada en azından Soft Starter ile yol verilmesi için uğraşıyoruz. Soft Starter lar 250KW seçiyoruz. Trafomuz 1000kva olursa gerilim düşümü yaşamayız demi şuan bu trafo üzerindeki yükümüz 550 kW ve trafomuz 630 kw
Yol verme aninda trafo sekonderinden gerilim değerini öĺçtünüz mü hiç? Yoksa ölçümleriniz hat sonu mu ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1000 kva doğru düşünce.2. için,sürücü dü -
şünmek daha isabetli düşünce olur.
Biran önce realize etmekte yarar var.Kompanzasyonunuz,sorunsuz
çalışıyor olması gerekir.Aksi halde,
heran yarıyolda kalabilirsiniz.

Son düzenleme:
Yol verme aninda trafo sekonderinden gerilim değerini öĺçtünüz mü hiç? Yoksa ölçümleriniz hat sonu mu ?
Yol verirken ölçüm yapmadık ama tüm makineler durduğunda 397V ama tüm makineler devreye girdiğinde 377V görüyorum ölçümleri sayaç panosunun çıkışından yapıyorum
1000 kva doğru düşünce.2. için,sürücü dü -
şünmek daha isabetli düşünce olur.
Biran önce realize etmekte yarar var.Kompanzasyonunuz,sorunsuz
çalışıyor olması gerekir.Aksi halde,
heran yarıyolda kalabilirsiniz.
Tamamdır Sami Bey teşekkür ederim

abi hiç kimsenin mesajını okumadan cevap veriyorum. 30 metrede size 2 adet 150 lik kablo yeter .. 30 metrede Baska bişi var motorlar büyüktür trafo küçüktür. Komanzasyon çalışmıyordur. kablonun biri bağlı değildir . 30 metrede3( 3x150) lik kabloyu yakacak akım trafoyu her türlü yakar . bunu tartışmaya bile gerek yok ...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri